Zavřít reklamu

Retina MacBook 2015 black iconČekali jste včera, že Apple představí nové Macy a MacBooky? My také, ale bohužel se nic takového nestalo. Nyní to ale vypadá, že se nám blýská na lepší časy. Server DigiTimes totiž dnes informoval, že Apple aktualizuje své stávající MacBooky, ale nepůjde jen o tak ledajakou malou aktualizaci, ale společnost by měla ukázat 13″ a 15″ MacBooky, které by měly být ultra-tenké. Apple by pak měl nové modely představit do konce druhého čtvrtletí tohoto roku.

Druhé čtvrtletí končí konkrétně 30. červnem, což znamená, že by měly MacBooky spatřit světlo světa ještě do WWDC, která by se měla konat mezi 13. a 17. červnem, o čemž si můžete přečíst více zde.

Nové MacBooky by se měly pyšnit stejným designem, jako současný 12″ Retina MacBook a měly by být tenčí, než současný MacBook Air. Není však zcela jasné, kde přesně se bude aktualizace konat, ale jako největší kandidát na redesign se jeví MacBook Air. Ten totiž už dlouho čeká na Retina displej a možná i na model s větší uhlopříčkou. Právě proto se jeví jako pravděpodobné, že MacBook Air se pochlubí nejenom velkým redesignem, ale také Retina displejem, novými barvami a 15″ variantou.

MacBook Pro se také může zdát jako potencionální kandidát na redesign a navíc nabízí 13″ i 15″ variantu, o které se zdroje zmiňují. Jenže pokud chce Apple zachovat MacBooky Pro, jako výkonné notebooky pro profesionální uživatele, jen těžko je může ztenčit ještě více, než současné MacBooky Air.

A pokud bychom se nakonec zaměřili na 12″ Retina MacBook, který by k sobě mohl získat větší bratříčky, tak jsme také na rozpacích. Apple by totiž nabízel 12″ a 13″ MacBook se stejným designem, což nedává příliš smysl a jen těžko by najednou přestal prodávat rok starý MacBook.

Ať už se dočkáme výrazně inovovaných modelů u MacBooku Air nebo Pro, je jasné, že by se letos měly všechny MacBooky dočkat rychlejších a úspornějších Skylake procesorů a Thunderboltu nové generace s USB-C.

MacBook Air USB Thunderbolt

*zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.