Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali, že se Applu konečně podařilo dokončit a otevřít svůj nový Apple Store v Chicagu. Krásná stavba má však po prvních dnech provozu jednu výraznou kaňku na kráse. Opeřeným obyvatelům Chicaga totiž zrovna nesvědčí.

Zaměstnanci Apple Storu začali nacházet kolem nového jablečného obchodu mrtvé ptáky. Když na problém upozornili vedení a ti začali celou situaci prošetřovat, zjistilo se, že ptáky, kteří chtějí v tomto ročním období migrovat jinam, jsou intenzivním světlem vycházejícím z Apple Storu zmateni a dezorientováni a do jeho stěn naráží.

Apple se snaží celou situaci vyřešit

Mluvčí jablečné společnosti Nick Leahy už však naštěstí oznámil, že se jablečná společnost tímto problémem zabývá a minimálně do doby, než migrace ptactva skončí, veškerá světla v Apple Storu ztlumí jak je to jen možné. Postupem času pak pravděpodobně vymyslí řešení, které bude vyhovovat oběma stranám.

Jablečný obchod se tak svým počinem zapojí do programu “Lights Out”, který v Chicagu i kvůli obdobným problémům běží již poměrně dlouho. I jiné společnosti provozující své obchody se snaží světla a další dekorativní prvky, které by mohly nějakým způsobem “ekosystém” narušit, stáhnout na minimum.

S ohledem na to vše pak může působit trochu úsměvně tvrzení Applu, že se “útoky” ptactva na svůj chicagský obchod intenzivně zabýval a riziko vyhodnotil jako velmi malé. Snad se tedy alespoň na druhý pokus podaří opeřence zachránit a stěny Apple Storu ušetřit nevzhledných čmouh. S ohledem na ekologii, kterou Apple uznává za jednu z nejdůležitějších hodnot dnešní doby, to bude rozhodně velkým přínosem.

Apple Store Chicago FB

Zdroj: cultofmac

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.