Zavřít reklamu

O víkendu otevřel Apple v Chicagu svůj další ikonický Apple Store. Svým pojetím se však od mnohých liší. Jeho celkové pojetí je totiž opravdu velmi zajímavé a nadchne nejednoho fanouška společnosti nakousnutého jablka.

Krom typických prvků, na které můžete narazit i v ostatních Apple Storech, vás na první pohled zaujme velice zajímavá střecha. To je totiž vyrobena ve tvaru MacBooku, na jehož stříbrném víku září světlé jablko. Samozřejmě nechybí ani klasické zaoblené skleněné tabule či dřevěný masivní nábytek, který dotváří v celém obchode příjemnou atmosféru. U skleněných stěn navíc Apple tvrdí, že dokáží nastavit náraz vozidla v rychlosti 120 km/h. Těžko však říci, zda se dá tomuto tvrzení věřit.

Stěny v Apple Storu jsou z bílého vápence, podlahy pak z žuly. Aby byl vzhled žulové podlahy co nejimpozantnější, nechal ji Apple vytěžit pouze z jednoho lomu a docílil tak opravdu unikátní jednolité plochy. Za zmínku pak rozhodně stojí i skleněný výtah, který vyrobila společnost Mitsubishi.

Živé stromy

Velice oblíbeným prvkem, který se v minulosti v některých Apple Storech objevil, jsou živé stromy uvnitř budovy. Těm se v obchodě daří nadmíru dobře i díky skvěle vymyšlenému systému klimatizace, který využívá vodu řeky, která protéká de facto přes silnici. Celý systém prý speciálně pro obchod navrhl Jony Ive. To, že se mu jeho projekt velmi zdařil, potvrzují i zaměstnanci, kteří jsou z celkového pojetí obchodu a Iveho vychytávky nadšeni.

Applu se tak opět podařilo vytvořit něco, kam se budou lidé rádi vracet. Ostatně, nákup v Apple Storu není tou nejdůležitější věcí. Jablečná společnost vytváří své obchody ve stylu technologické galerie, do které si zákazníci chodí pro rady, servis si vzdělání. V obchodech totiž probíhají nejrůznější workshopy a semináře o tom, jak využívat produkty od Applu na maximum. Zákaznický servis je tak opravdu na vysoké úrovni.

Doufejme, že se tedy něčeho podobného, byť klidně méně honosného, dočkáme i v našich luzích a hájích. Jablečná komunita Česka a Slovenska by to rozhodně ocenila. Osobně bych na to však příliš nevsázel.

Slavnostní otevření Apple Storu očima Applu:

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější