Zavřít reklamu

Ačkoliv již není v této době komunita “jailbreakařů” tak masivní jako tomu bylo před pár lety, své zástupce si mezi uživateli jablečných zařízení určitě najde. Svědčí o tom i nejnovější zprávy z Jižní Koreji, kde se místním hackerům podařilo den po vypuštění nového iOS 11.1.1 vytvořit jailbreak, který je plně funkční na prémiovém iPhonu X.

Je to trochu úsměvné. První verzi funkčního jailbreaku pro iPhone X vznikl v zemi, která na spuštění prodejů teprve čeká a dočká se ho až na konci tohoto měsíce. O to víc však musíme umění Jihokorejců pochválit, své dílo totiž stihli v rekordně krátkém čase.

Video ze samotného představení jailbreaku není bohužel vůbec kvalitní, pro demonstraci několika funkcí však postačí:

A co že vlastně jailbreak na iPhonu X umí? Prakticky vše, na co jsme byli zvyklí i doposud. Krom klasických přizpůsobení systému si však můžete nyní pohrát s ovládáním přes Face iD či gesty, která jsou u iPhonu X specifická. V tuto chvíli však nemáme zprávu o tom, kdy a zda vůbec se jailbreak pro veřejnost uvolní. I přesto je však tato zpráva jistě pro všechny “jailbreakaře” velmi zajímavá a přiživuje v nich jiskřičku naděje, že tento fenomén pořád žije a v budoucnu se může opět dostat do popředí.

Jablečná společnost však nahlíží na jailbreak spíše přes prsty a jeho využívání striktně odsuzuje. Telefony, do kterých uživatelé tento neoficiální software nainstalují, například ztrácí automaticky veškerou servisní podporu. Na druhou stranu se však již v minulosti pár partnerství mezi hackery a Applem uzavřelo. Jednalo se však ryze o pomoc při opravách zranitelnosti systému iOS.

Má vůbec jailbreak ještě smysl?

A co vy, zkoušeli jste někdy jailbreak? Je vůbec v roce 2017 ještě využívání podobných “vylepšení” telefonu potřeba? Přeci jen se dříve jailbreakem nahrazovala absence některých aplikací v App Store či podobné věci, které jsou již teď z velké části minulostí. Podělte se o to s námi do komentářů.

Jailbreak fb

Zdroj: cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější

.