Zavřít reklamu

iOS 11 pro veřejnost spatřil světlo světa už před měsícem. Z velké části je to pro Apple velký krok vpřed. Byly představeny stovky nových funkcí a z větší části, až na některé výjimky, si je uživatelé pochvalují. Samozřejmě existují nějaké problémy a přiznejme si, že jich tentokrát bylo více, než obvykle, ale většina těchto problémů bude určitě v budoucnu opravena. Největší problémy se týkají plynulosti systému a malé výdrže baterie. V novém iOS ale existují i další změny, které pro někoho mohou představovat problém. Proto si dnes ukážeme tři z nich a jak nad nimi vyzrát.

Kam zmizel automatický jas?

Tohle je nejspíše jedna z nejvíce otravných změn. Už ne jednou se mě přátelé ptali, proč Apple smazal možnost nastavení automatického jasu. Jedná se ale o „falešný poplach“, jelikož toto nastavení jen změnilo svou pozici v nastavení. Mnoho z nás si může myslet, že k automatickému jasu bychom měli mít jednoduchý přístup. Opak je ale pravdou – automatický jas jas přizpůsobuje tak, aby co nejvíce odpovídal okolnímu prostředí a šetřil baterii. Málokdy se stane, že automatický jas nefunguje správně, tudíž Apple usoudil, že nejlepší volbou bude toto nastavení trošku více skrýt.

V systému iOS 11 nastavení automatického jasu nalezneme v Nastavení pod položkou Obecné. Zde rozklikneme Zpřístupnění a poté Přizpůsobení displeje. Nastavení automatického jasu se nachází právě zde.

Ikony aplikací v iMessage

Aplikace pro zasílání zpráv, jako je například Messenger nebo WhatsApp, jsou nesmírně populární. Apple nechce zaostávat a chce, abyste věděli, že iMessage obsahuje také spoustu zábavných funkcí, jako v konkurenčních aplikacích. Bohužel se rozhodla vám o tom dát vědět velice nevkusnou spodní lištou, která vypadá více jako nějaká reklama v aplikaci.

Někteří mohou tvrdit, že tato lišta je pro ně užitečná, jelikož jim dává rychlý přístup ke všem rozšířením. Některým lidem, například mě, tohle ale přijde opravdu zbytečné a kazí to jinak čistý vzhled iMessage. Pro nás ale existuje jednoduchý návod na skrytí této lišty. Stačí otevřít libovolnou konverzacikliknout na ikonku App Storu hned vedle políčka, do kterého píšete zprávu.

Jak přemístit a odstranit položky z ovládacího centra?

Můžete předpokládat, že přemístění a odstranění položek z ovládacího centra by mohlo být stejné jako na domovské obrazovce. Apple se ale rozhodl tuto známou funkci nepoužít a veškeré nastavení týkajícího se ovládacího centra přesunul do nastavení pod stejnojmennou kolonku.

Pokud si tedy chcete ovládací centrum přizpůsobit k pohledu svému, stačí otevřít Nastavení -> Ovládací centrum ->  Upravit ovládací prvky. Zde si můžete zkratky pomocí zelené ikony plus přidat či pomocí červené ikony mínus odebrat. Přemístíte je tak, že podržíte prst na ikoně třech čar zkratky, kterou chcete přesunout. Zkratka se poté zvýrazní a můžete ji posunou výše nebo níže.

iOS 11

Související články

Dnes nejčtenější

.