Zavřít reklamu

Předpokládám, že vy, jakožto čtenáři našeho webu, máte o všech novinkách, které by měl Apple příští týden u svého prémiového iPhonu 8 představit, poměrně dobrý přehled. Mezi uživateli jablečných technologií se však najdou samozřejmě i tací, kteří na celou bublinu ohledně nového iPhonu moc zřetel neberou a považují ho za iPhone jako každý jiný. To by však mohl být podle předpovědí a analýz společnosti Piper Jaffary do značné míry problém. Kvůli neinformovanosti by totiž nemusel nový iPhone táhnout.

Jsou lidé skeptičtí nebo jen neinformovaní?

Pro Apple by byly nízké nebo i průměrné prodeje prémiového iPhonu docela zklamáním. Úsilí, které do něj vložil, je totiž pravděpodobně největší za poslední roky. Navíc technologie, kterými novinka disponuje, nejsou též vůbec k zahození. I přesto však mnozí zákazníci z nového modelu zatím do nebe neskáčou. Jejich vysvětlení je přitom vcelku prosté. Jednoduše totiž neví, co mají od modelu čekat a počítají spíše s klasickým „umírněným“ upgradem, na jaký jsme u „eskových“ modelů zvyklí.

Pro zakoupení nového modelu by se tak podle výzkumu zmiňované společnosti rozhodlo zhruba 16% respondentů, což není žádné obří číslo. To se však samozřejmě s příchodem nového modelu radikálně změní. Informace o novinkách, které prémiový iPhone přinese, se rozletí po světě a mnoho lidí se pro jeho nákup přeci jen rozhodne. I přesto může být tento výzkum vcelku zajímavým zdviženým prstem pro Apple. Jeho utajovaný vývoj je sice jednou z jeho nejtypičtějších věcí, lidé si však postupem času na algoritmus upgradů na výrobcích zvyknou a kýžený efekt překvapení se nedostaví v takové míře, jak by asi měl.

Rendery iPhonu 8 od Martina Hájka:

 

Není to však jen jakási neinformovanost, který by za případné nižší prodeje mohla. Další překážkou dobrých prodejů by totiž mohly být paradoxně i ostatní iPhony, respektive jejich loňské modely. Ty se totiž těší u uživatelů po celém světě vskutku nebývalé oblibě a ti by je za nové a o něco lepší iPhony zřejmě jen tak nevyměnili. Respektive, nějaká část rozhodně ano, drtivá většina však rozhodně ne. Koupě nových iPhonů se dá očekávat spíše od uživatelů používajících modely 6s, 6 či starší. Po představení nových modelů bude tedy jistě zajímavé sledovat i tento faktor.

Koncepty iPhonu 8 od Apple iDesigner:

 

Veškeré spekulace a analýzy bychom však měli brát se značnou rezervou. Šílenství, které může po představení nových iPhonů příští týden vypuknout, bude možná vypadat ve výsledku úplně jinak než všechny takovéto předpovědi.

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější