Zavřít reklamu

Koncem minulého týdne se Apple pustil do krátké, intenzivní a značně překvapivé akce – na chvíli vrátil na svůj virtuální pult oblíbený čtyřpalcový iPhone SE. Model se prodával pouze v americkém Clearance store Apple Storu, a během několika málo hodin se o něm takřka zaprášilo. 32GB verze iPhonu SE se v rámci této akce prodávala za 249 dolarů, 128GB model pak za 299 dolarů. Na první pohled může celá akce vypadat jako definitivní čistka skladů, v této souvislosti ale vyvstává jedna zajímavá otázka: nepřipravuje si tím Apple půdu pro možný další prodej tohoto modelu?

Řada faktorů skutečně nasvědčuje tomu, že Apple nenápadně sonduje poptávku po menším modelu iPhonu – dost možná ve snaze zachránit své stále klesající prodeje. Jednou z věcí, která se na těchto prodejích mohla negativně podepsat, může být i stoupající cena nových jablečných smartphonů. V této souvislosti dává testování zájmu veřejnosti o čtyřpalcový model vcelku dobrý smysl – a víkendová akce nasvědčuje tomu, že zájem je více než slušný.

Bylo by příliš odvážné tvrdit, že se Apple přímo chystá na produkci iPhonu SE 2, zároveň lze ale předpokládat, že se Apple ve snaze navýšit své prodeje může uchýlit i ke krokům, které bychom u něj za běžných okolností neočekávali. Nebylo by to poprvé, kdy se spekuluje o nástupci iPhonu SE. Zprávy tohoto druhu se poprvé začaly objevovat ve druhé polovině roku 2017. Apple ale dal namísto toho iPhonu SE (zdánlivě) definitivní sbohem.

iPhone SE (Special Edition) byl představen 21. března roku 2016, k oficiálnímu vydání došlo 31. března téhož roku. O rok později Apple tuto produktovou řadu obohatil o modely s vyšší kapacitou úložiště. iPhone SE svým designem i rozměry připomíná úspěšný iPhone 5S, disponuje ale lepším hardwarem, lepší kapcitou baterie a zadní 12MP kamerou se schopností natáčet 4K videa. Apple jeho oficiální distribuci spolu s iPhonem 6S a iPhonem X ukončil 12. září roku 2018. Řada uživatelů volala po jeho aktualizaci, k té však dosud nedošlo. iPhone SE představoval skvělou variantu jablečného smartphonu nejen pro příznivce cenově dostupnějších, ale také kompaktnějších modelů.

Dočasné spuštění prodeje iPhonu SE ale pochopitelně nemusí nutně svědčit o tom, že se chystá jeho nástupce. Obrovský zájem o menší model nicméně podává jasnou zprávu o poptávce ze strany uživatelů.

iPhone SE FB 4

Související články

Dnes nejčtenější