Analytické údaje ukazují, že iPhone X je oblíbenější než iPhone 8 a 8 Plus

Apple začal v letošním roce prodávat hned tři vlajkové lodě, přičemž mnohé z nás zajímá, jak si jednotlivé modely vedou na trhu. Podle serveru Mixpanel výroční iPhone X poměrně rychle překonal prodeje levnějších kolegů, přestože se začal prodávat o několik týdnů později.

Mixpanel z analytických dat zjistil, že iPhone X momentálně vlastní 4,76 % z celkového počtu majitelů iPhonů. A na paty mu šlape iPhone 8 Plus, který si doposud pořídilo 3,59 % jablečných fanoušků.

Zapomenout nesmíme ani na iPhone 8, který vlastní 2,78 % ze všech uživatelů iPhonů. Pravděpodobně vás nepřekvapí, že největší podíl mají starší modely. Uživatel si ponechává jeden a ten samý telefon po dobu 2,5 let. Jakmile se uživatel rozhodne přejít na novější iPhone, ten svůj současný většinou prodá, nebo ho dá někomu v rodině, a tak zůstává stále v provozu.

Apple nezveřejňuje oficiální informace o tom, jaký podíl mají jednotlivé modely, a proto se musíme spoléhat na data získaná z prodejních kanálů, analytických aplikací a webových stránek.

Zdroj: 9TO5Mac

Leitz

Diskuze

  Ach jo, ten zadek je tak ošklivej, ta kamera je prostě hnusná 😀

  Reagovat

  no, když před pár lety přišel iP6 s vystouplou čočkou, kritika byla obrovská. A to málokdo tušil, že to Apple ještě překoná.

  Reagovat

  Jakoze ve srovnani ip6 byl dizajnovej ulet s tou cockou a pruhama na zadech, ale iphone x dle myho nazoru vypada prinejmensim hezky celistve, ikdyz nepopiram ze fotak bych snesl vic zapustenej do tela telefonu, vo tom zadna.

  Jirka Chrz

  Jestli má iPhone 10 jenom 5 procent tak by mě zajímalo jaké modely zabírají ta ostatní procenta 😀 …… ehm 5S

  Reagovat
  Jirka Chrz

  Ne to je tim, že iPhony se prodávají až dva roky zpátky, protože mají dlouhou životnost. Takže on i kdyby byl dostupnej jako ostatní tak ho bude mít nejvíc 20 procent lidí tak za dva roky.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz