Zavřít reklamu

Jste zvyklí na svém jablečném počítači pracovat v Office od Microsoftu? Pak budete mít po upgradu na nový macOS High Sierra velký problém. Sada Office 2016 by totiž měla mít podle slov Microsoftu ze začátku problémy s kompatibilitou, balíku Office 2011 se pak na novém systému nedočkáme vůbec.

Bude to opravdu značný problém. U Office 2011 by se ukončení podpory ještě zuby nehty překousnout dalo, problémy s kompatibilitou u verze 2016 však mohou být pro Apple vcelku problémem. Jableční uživatelé, kteří Office 2016 pravidelně využívají, si totiž pravděpodobně aktualizaci na nový systém kvůli nestabilitě Office rozmyslí. Těžko však říci, jak rychle se Microsoftu podaří jejich Office 2016 pro Mac vyladit. Z jejich slov totiž vcelku jasně vyplývá, že se na nový jablečný systém nijak zvlášť nepřipravovali a veškeré potíže, které se po ostrém spuštění nového systému objeví, budou řešit za pochodu.

I u verze 2016 si je však potřeba její aktuálnost pohlídat. Může se totiž stát, že i když je Office 2016 podporován, kvůli neaktuálnosti si jej stejně nespustíte. Microsoft proto své zákazníky nabádá k aktualizaci na verzi 15.35 nebo vyšší.

Zvláštní chování

Uvidíme, jak bude Microsoft s opravami všech chyb v Office pružný. Jeho postoj k novému systému je však vcelku zvláštní a i když se jedná o konkurenční společnost, doposud se k podobným krokům neuchylovala. Produkty od Applu jsou totiž i pro Microsoft vcelku zajímavou akvizicí a jejich podpora není rozhodně zbytečná. Těžko tak říci, co se inženýrům v Microsoftu honilo při vymýšlení tohoto prazvláštního postupu hlavou. Že by nečetli náš web a tím pádem si nevšimli, že je již 8. vývojářské beta verze systému macOS High Sierra venku a tím pádem je potřeba něco dělat?

office-for-mac-2011-trial

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.