Zavřít reklamu

S kancelářským balíčkem Microsoft Office se určitě setkal každý z nás, a to převážně na operačním systému Windows. Už je to nějakou dobu, co si nejnovější sadu těchto programů můžeme vychutnávat na platformě Mac, pro kterou jí Microsoft vybudoval od samotného základu. Pojďme se společně představit dnešní podobu Office.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Aktuálně si můžete pořídit kancelářský balíček ve dvou verzích:

1.   Office v krabici

Jak správně tušíte, za krabicovou verzi (popřípadě elektronickou) zaplatíte jednorázový poplatek za licenci. Programy jako jsou Word, Excel, PowerPoint či Outlook vám zůstanou, dalo by se říct, doživotně.

Tady máte na výběr ze dvou variant. V nejnižší cenové kategorii je dostupný Microsoft Microsoft Office 2019 pro domácnosti a studenty, za který zaplatíte 3 990 Kč a dostanete čtveřici programů pro nekomerční použití. Balíček neobsahuje Outlook, ten je obsažený až ve verzi Microsoft Office 2019 pro domácnosti a podnikatele, ale za ten již zaplatíte 6 990 Kč.

V obou případech dostanete jednu licenci na PC nebo macOS.

2.   Kancelářský balíček formou předplatného

Tady také platí pravidlo dvou kategorií. Office 365 pro jednotlivce, který stojí 1 899 Kč za rok, popřípadě formou měsíčního předplatného 189 Kč a je určena pro jednoho uživatele, jak již název prozrazuje. Řešením pro více uživatelů pak může být Office 365 pro domácnosti, který může využít až šest uživatelů. Tady už zaplatíte 2 699 Kč za rok anebo 269 Kč měsíčně.

Hlavní výhodou Office 365 je, že aplikace máte dostupné na jakémkoli zařízení, tedy Macu, iPhonu, iPadu nebo Apple Watch, na které můžete nainstalovat Outlook, PowerPoint či OneNote. K dispozici je samozřejmě ještě 1 TB uložiště v cloudové službě OneDrive, 60 minut volání (měsíčně) v aplikaci Skype, a to na pevné linky. V neposlední řádě je k dispozici bezplatná technická podpora či nová verze Office, kterou Microsoft vylepšuje pravidelně.

V nedávné době se přibyly funkce do Excelu: FILTER, SORT, SORTBY, UNIQUE, SEQUENCE a RANDARRAY. V PowerPointu přibyla možnost vkládat nové vide a z Outlooku se teď dostanete do OneNote jedním kliknutím, díky čemuž si můžete uložit poznámky či emaily.

  • Informace o novinkách v Office najdete pro Mac, iOSWindows
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jak aktivovat svou licenci či předplatné

U obou variant počítejte s tím, že si budete muset vytvořit účet od Microsoftu, pokud již nějaký nemáte (Xbox, Outlook/Hotmail, Windows 10). Ten slouží nejen k aktivaci a přihlášení uživatele v jednotlivých aplikacích, ale i další služby. Produkt si poté můžete stáhnout, koupit či aktivovat na stránkách Office, kde najdete instalační balíček. Účet dále slouží jako přístup k OneDrivu, kam můžete soubory ukládat a posléze sdílet, ať už jako náhled či k úpravě dokumentu, kterou lze provádět v reálnem čase.

Předplatné si můžete pořídit na stránkách Office nebo roční licenci na Alza.cz, pakliže nechcete svou kreditní kartu svěřovat Microsoftu. Volba je tedy na vás a na tom, co preferujete.

Související články

Dnes nejčtenější