Zavřít reklamu

Celý letošek se nese v duchu oslav desátého výročí vydání prvního iPhonu 2G. Přesně kvůli tomu se ostatně Apple rozhodl pro letošek vytvořit i prémiový, nebo chcete-li výroční model svého iPhonu. Ten by měl být vybaven těmi nejmodernějšími technologiemi a svému uživateli by měl umožňovat opravdu skvělé možnosti jeho využití. Uvědomujete si však, jak obrovský kontrast mezi prvním a posledním iPhonem po vydání „osmičky“ nastane?

Ve srovnání nového modelu se starým bude vypadat iPhone 2G jako chudý pocestný, který snad ani do jablečné rodiny nepatří. Je to logické, doba jde mílovými kroky dopředu a technologie jsou vyspělejší každým dnem. Dokázali byste však po zhlédnutí krátkého videa pod tímto odstavcem uvěřit tomu, že od sebe dělí iPhone 2G a nový iPhone 8 „pouhých“ 10 let?

Vcelku zajímavý pohled do historie, nemyslíte? Některá řešení Applu, která můžeme na videu rozloženého těla iPhonu vidět, jsou totiž opravdu skoro až úsměvné. Nicméně fungují a to z nich dělá to, co na Applu všichni milují. I tak mám z celé konstrukce iPhonu 2G dojem, že je vyrobený ještě dříve, než před deseti lety. Je totiž skoro neuvěřitelné, co dokázal technologický průmysl a potažmo i lidé v Applu za deset let usilovné práce vytvořit. To, co se tehdy zdálo jako nereálné pro zmenšení, je nyní velikosti pěti milimetrů čtverečných. Navíc si představte, že byste takovýto iPhone měli opravovat. I pouhá výměna baterky by byla opravdovým oříškem. Třeba se však Apple „složitostí“ iPhonu 2G u nové „osmičky inspiruje. Je to koneckonců výroční model, který první iPhone oslavuje, no ne? :)

iPhone 2G

Dnes nejčtenější

.