Zavřít reklamu

Zástupci společnosti Apple se museli ve čtvrtek obhajovat u soudu v případě, ve kterém jde o bezpečnost za volantem. Na jaře proběhla na webu informace o tom, že se na Apple valí hromadná žaloba, jejíž hlavní myšlenkou je, že je společnost Apple odpovědná za nehody, které se stanou z důvodu řidičovi nepozornosti kvůli používání iPhonu. Ano, jedná se o USA a ano, opravdu nejde o ojedinělou žalobu ba naopak. Soudních sporů s podobným tématem proběhlo na území spojených států už několik.

Tato nejnovější je z Kalifornie. Stojí za ní Julio Ceja, který byl účastníkem nehody, při které neopatrný řidič naboural jeho vůz. Důvodem této kolize byl údajně fakt, že řidič nedávající pozor psal na svém iPhonu zprávy. Ceja Apple obviňuje z toho, že společnost upřednostňuje své zisky místo bezpečnosti uživatelů, neboť se v iPhonu nenachází žádný režim, který by podobné jednání znemožňoval.

V iOS 11 se shodou okolností právě podobná funkce objeví, to ovšem jen tak na okraj. Podobných soudních sporů, jako je tento, proběhlo v historii již několik. Vždy se z nich Applu podařilo vyjít vítězně. Působí to skoro až absurdně, že by měla společnost vyrábějící telefony zodpovídat za to, kdy a jak je jejich uživatelé používají. Naštěstí mají soudci v USA rozum…

court house
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější