Zavřít reklamu

Problémy s vybuchujícími nebo hořícími telefony se bohužel netýkají jen konkurenčního Samsungu, i Apple se s nimi totiž čas od času potýká. Jeden takový případ se stal před rokem ve Wisconsinu a nyní skončil u soudu. Tamní Státní zemědělská pojišťovna podala na jablečnou společnost žalobu, protože se domnívá, že požár domu jednoho z jejich klientů byl zapříčiněn právě vadným iPhonem.

Podle pojišťovny si klient v roce 2014 pořídil zcela nový iPhone 4s, který využíval zcela standardně. 1. dubna 2016 však v jeho domě na předměstí New Richmondu propukl požár. I když byl důl uhašen poměrně rychle, napáchal požár škodu přes 75 tisíc dolarů.  A přesně ty chce pojišťovna zpět.

Průzkumy, které si nechala instituce zpracovat nezávislými odborníky, hovoří zcela jasně. Požár se začal šířit od iPhonu, ve kterém proběhl podle všeho zkrat v blízkosti baterie. Další potenciální zdroje požáru prý nebyly v místě jeho epicentra nalezeny, to ostatně potvrzují i výpovědi obyvatel domu. Zarážející je však to, že se celá nehoda odehrála po dvouletém bezproblémovém chodu telefonu, který nebyl nikdy opravován.

Nejedná se o nic až tak výjimečného

Vyřešení tohoto sporu nebude pro soud zřejmě vůbec jednoduché. Pravděpodobně však přihlédne k podobným událostem, které se jablečným telefonům nevyhnuly, a rozhodne ve prospěch pojišťovny. Jablečné telefony totiž skutečně výjimečně zachybují a vzplanou. Ostatně, o tom jsme vás informovali už poměrně mockrát. Možná si pamatujete na případ, kdy začal iPhone bez sebemenšího varování hořet přímo v letadle či v nabíječce vedle postele. Zhruba před týdnem jsme vás zrovna o jednom takovém incidentu informovali. Jednomu muži v Atlantě údajně vzplanul iPhone 6s v přední kapse jeho kalhot. Ten musel s popáleninami druhého stupně vyhledat lékařskou pomoc. Následně se rozhodl podat na Apple žalobu, která měla jeho verzi potvrdit. Paradoxní je, že muž nestojí o žádné odškodné ale spíše o omluvu Applu. Ten už se začal případu plně věnovat.

iphone-4-fire-fb

Zdroj: appleinsider

Dnes nejčtenější

.