Zavřít reklamu

Firmware pro HomePod ukrývá spoustu zajímavých informací jak o připravovaném iPhonu 8, tak i o samotném inteligentním reproduktoru. Pokud jste si mysleli, že vývojáři už skončili s prozkoumáváním zdrojového kódu firmwaru a že už nám prozradili všechno, co mohli, potom jste na omylu, protože jsou zde další podrobnosti. Vývojář Guilherme Rambo objevil funkci SmartCamera, která by měla využívat nový software pro rozpoznávání obličeje.

Podle firmwaru by měla aplikace Fotoaparát rozpoznávat různé typy scén, zvířata a děti. Budoucí iPhone by tak dokázal rozpoznat scény jako Fireworks (ohňostroj), Foliage (listy), Pet (zvířata), BrightStage (jasná scéna), Sport (sport), Sky (obloha), Snow (sníh) a Sunset/Sunrise (západ/východ) a podle toho nastavit ideální expozici, rychlost závěrky a další faktory tak, abyste pořídili co nejlepší fotku.

Spousta klasických fotoaparátů má různé předvolby scén, ze kterých si vyberete. Zdá se, že něco podobného chce Apple implementovat do své aplikace pro focení.

Vývojář narazil na funkci freezeMotion, která dokáže rozpoznat obličeje, zvířata a děti. Funkce by měla umět rozpoznat rychle se pohybující cíl a automaticky zachytit fotku v tom nejlepším okamžiku. Určitě to znáte, když se dítě či domácí mazlíček začne pohybovat a chcete ho vyfotit, občas je to nadlidský výkon, ale s novou funkcí by to měla být hračka.

Poslední informací, kterou programátor z kódu vytáhl, je Confidence. Znamená to, že fotoaparát dokáže rozpoznat nejen zvířata a děti, ale také dokumenty a QR kódy.

Současné iPhony dokážou rozpoznávat objekty, ale funkce je omezena pouze na aplikaci Fotky. Aplikace používá umělou inteligenci k detekci objektů a lidí ve fotografiích pro inteligentní vyhledávání a organizaci fotek.

iPhone 8 concept Obshansky FB 2

Dnes nejčtenější

.