Zavřít reklamu

Redaktor časopisu Forbes získal od grafika Nodus nové CAD soubory nadcházejícího iPhonu. Jelikož jsou rendery udělané na základě informací získaných od důvěryhodných zdrojů z dodavatelského řetězce, je více méně jasné, že iPhone 8 bude vypadat právě takto. Už dlouho víme, že se letošní jablečný telefon pochlubí OLED displejem od okraje k okraji o úhlopříčce 5,8 palců, přičemž pouze v horní části bude výřez pro FaceTime kameru, senzory a možná i čtečku oční duhovky.

Asi největší designovou změnou je absence fyzického domovského tlačítka, který byl pro iPhone doposud ikonický. Stále existují pochybnosti, zda bude mít výroční model Touch ID integrovaný pod displejem. Apple by však mohl Touch ID vložit do power buttonu, podobně jako to má Sony u svých smartphonů. Podle renderů je totiž power button na iPhonu 8 větší, což je pro integrovaný senzor otisků prstů potřeba, a navíc společnost nedávno získala na tuto technologii patent.

Na renderech si mimo jiné můžeme prohlédnout i nový duální fotoaparát. Pro jeho vertikální orientaci se Apple rozhodl kvůli funkcím rozšířené reality. Redaktor časopisu Forbes ještě k renderům dodal informaci, že iPhone 8 bude i nadále disponovat Lightning portem, nikoli USB-C, jak se občas, převážně v minulých měsících, spekulovalo. Návrat 3,5mm jacku pro sluchátka se však konat nebude.

Co zatím doposud neznáme, jsou podrobnější informace o kapacitě baterie. Časem se jistě dozvíme i specifikace duální kamery a výkon čipu A11.

iphone 8 render fb

Dnes nejčtenější

.