Zavřít reklamu

Pokud pravidelně sledujete náš magazín, tak jste si dost možná v posledních týdnech všimli recenzí na produkty od značky ER POWER. Za touto značkou, která vyrábí kvalitní příslušenství nejen k jablečným telefonům, stojí český internetový obchod Ertea.cz. S tímto obchodem spolupracujeme již delší dobu a pravidelně nám k recenzování poskytuje skvělé produkty různých světových značek. V minulých týdnech už jsme se společně podívali na oplétané kabely ER POWER, později také na rychlonabíjecí adaptér do auta. V tomto článku si ukážeme další z příslušenství na iPhone, které je možné využít právě v autě – jedná se o MagSafe držák, který je určen pro všechny iPhony 12 a novější, vyjma iPhonu 13 Pro.

Oficiální specifikace

Jak už to bývá u našich recenzí zvykem, tak i u tohoto produktu si prvně řekneme více o oficiálních specifikacích. Co si však budeme nalhávat, u držáku na iPhone do auta moc specifikací určit nejde, i přesto je tady ale několik vlastností a věcí, které byste měli vědět, a které dokáží ovlivnit výběr správného držáku. Držák do auta ER POWER se připevňuje pomocí čelisti do mřížky ventilace – žádná jiná možnost připevnění není možná. O uchycení iPhonu do držáku se pak nestará nic jiného než technologie MagSafe, která zakládá na magnetech. A kromě toho, že MagSafe dokáže iPhone u tohoto držáku držet, tak jej může i nabíjet. Maximální výkon bezdrátové MagSafe nabíječky v držáku je 15 wattů, což je o pár wattů méně, než jsou nejnovější iPhony schopné přijmout. Cena tohoto držáku, společně s příslušenstvím, je 1 299 korun.

Balení

Držák do auta ER POWER je zabalen v bílé krabičce, která je pro produkty této značky již ikonická. Na přední straně najdete vyobrazený držák, společně s dalším příslušenstvím, které je k dispozici v balení. Na jednom boku pak najdete branding ER POWER, na druhém následně opět vyobrazený kompletní obsah balení. Otočíte-li krabičku na zadní stranu, tak si můžete přečíst návod k použití. I tato krabička je ekologická a vyrobena z recyklovaného materiálu, stejně jako krabičky ostatních ER POWER produktů. Po otevření stačí, abyste z ní vytáhli papírovou přenosku, ve které se nachází celý obsah balení. Konkrétně se jedná o celkově tři součásti držáku, a to úchyt, poté tělo a MagSafe nabíječka s integrovaným kabelem, který má délku 100 centimetrů. Součástí balení je ale také 20W rychlonabíjecí Power Delivery adaptér do auta, který jsme si již ukázali v minulé recenzi.

Zpracování

Stejně jako u jiných produktů ER POWER je i tento držák do auta zpracován velmi kvalitně. Využitým materiálem je především plast – ten je u systému uchycení velice pevný a rozhodně při zmáčknutí čelisti nemáte pocit, že by něco mělo prasknout. Co se ještě čelisti týče, tak je nutné zmínit, že jsou styčné plochy pogumované. Díky tomu jednak nedojde k poškození mřížky, a jednak nedojde ani k tomu, že by držák v mřížce špatně držel. Stejně pevná je i plastová matka, společně s kloubem. Tělo držáku je taktéž plastové, avšak část, do které se vkládá MagSafe nabíječka, je pogumovaná, takže nedojde k poškrábání či jinému poškození zařízení. Ještě více šetrná je pak samotná MagSafe nabíječka, která má styčnou plochu s iPhonem prakticky kompletně gumovou, čímž nedojde k poškrábání zad či obalu. Kabel, který je součástí MagSafe nabíječky, není oplétaný jako kabel ER POWER, který jsme si ukázali v jedné z minulých recenzí, ale připomíná originální kabel od Applu. Zpracování rychlonabíjecího adaptéru ER POWER, který je součástí balení, je taktéž velmi dobré, více o něm se ale dozvíte v již zmíněné předchozí recenzi.

Osobní zkušenost

Ještě předtím, než se vrhnete do využívání držáku, tak je nutné, abyste jej složili. Nejedná se ale o nic složitého. Prvně je nutné, abyste z těla držáku odšroubovali plastovou matku, čímž se vám uvolní jamka pro kloub. Následně plastovou matku volně nasaďte na druhou část držáku, tedy na systém uchycení s kloubem. Jakmile tak učiníte, tak část s uchycením vezměte a kloub vložte do jamky na těle držáku – bude třeba lehce zatlačit, následně uslyšíte cvaknutí. Pak už jen stačí, abyste plastovou matku zašroubovali na tělo. Pokud byste chtěli s kloubem hýbat, tak je pokaždé nutné matku odtáhnout, nastavit si pozici, a poté opětovně přitáhnout. Jedná se o jednoduchý a běžný systém, který využívá nespočet držáků do auta. Nabíječku s kabelem pak stačí vložit do těla držáku. Pak už můžete držák připevnit do mřížky, a to s využitím čelisti. Pod ní se pak nachází ještě malá podpůrná nožka, která slouží k tomu, aby držák případně nezačal tíhou telefonu sjíždět dolů.

Osobní celková zkušenost s držákem do auta ER POWER je velmi dobrá a za celou dobu používání jsem neměl žádný problém. MagSafe nabíječka perfektně drží v obalu držáku, tudíž nenastaly žádné problémy s vypadáváním apod. Nutno zmínit, že design tohoto držáku je opravdu velmi promyšlený. Pokud byste totiž potřebovali iPhone z držáku vytáhnout, ale chtěli byste i nadále ponechat přicvaknutou MagSafe nabíječku na zádech, tak stačí, abyste vzadu na těle držáku stisknuli malé tlačítko, kterým MagSafe nabíječku připojenou k iPhonu z těla vycvaknete. Následně, jakmile si uděláte, co potřebujete, můžete iPhone s MagSafe nabíječkou na zádech opětovně jednoduše vložit do těla pro MagSafe nabíječku.

MagSafe držák do auta ER POWER

Držák ER POWER je opravdu velmi robustní, zároveň ale elegantní a myslím si, že se hodí do prakticky každého vozidla – ať už je novější či starší. Berte ale v potaz, že držák s telefonem samozřejmě váží několik stovek gramů a nesmíte jej tedy připevnit na takovou mřížku, která není úplně pevná, a která by se mohla pod váhou zlomit – některá především starší vozidla bohužel takové ne úplně odolné mřížky mají, koho ale před několika desítkami let napadlo, že bychom si na ně chtěli připevnit držák, společně s velkým telefonem… asi nikoho. Pokud tedy máte v autě ne úplně ideální a pevné mřížky, tak zvažte využití držáku s jiným mechanismem uchycení, například pomocí přísavky na čelní sklo. V opačném případě by mohlo dojít k poškození.

Závěr

Pokud hledáte skvělý MagSafe držák a zároveň nabíječku do vašeho vozidla, tak by recenzovaný MagSafe držák ER POWER mohl být skvělou volbou. Zaujmout váš může například tím, že v balení najdete vše, co potřebujete pro okamžité zapojení a fungování – tj. kromě držáku také rychlonabíjecí adaptér od stejné značky, jenž je taktéž velmi kvalitní. Potěší vás také perfektní a odolné zpracování, které na druhou stranu díky pogumování nepoškrábe ani váš iPhone, ani případně jeho obal. Z vlastní zkušenosti pak mohu potvrdit, že se tento držák využíval naprosto skvěle, a to i z toho důvodu, jelikož z něj bylo možné iPhone kdykoliv vytáhnout s tím, že MagSafe nabíječka zůstala připojena na zádech. Dle mého názoru se jedná o skvěle vymyšlené řešení, které vás rozhodně dokáže potěšit. Na závěr bych chtěl jen zmínit, že dle specifikací není možné tento držák využít s iPhonem 13 Pro – pokud tento telefon vlastníte, tak držák neobjednávejte, jelikož vám nebude sedět.

MagSafe držák do auta ER POWER koupíte zde
Oplétané kabely ER POWER koupíte zde
Rychlonabíjecí adaptér do auta ER POWER koupíte zde

MagSafe držák do auta ER POWER

Dnes nejčtenější

.