Zavřít reklamu

Určitě jste si už alespoň jednou při prohlížení vašeho jablečného miláčka položili otázku, jakou funkci plní ta malá dírka vedle čočky fotoaparátu. Pravděpodobně jste však po chvilce přemýšlení mávli rukou a začali si myslet, že tak nepatrný otvor nemůže pro telefon znamenat nic převratného. Opak je však pravdou. Funkci, kterou otvor zastává, využíváte častěji, než si myslíte.

Po dočtení prvního odstavce pravděpodobně valná většina z vás zvedla telefon ze stolu a začala dírku vedle fotoaparátu zkoumat. Ti bystřejší z vás (nebo ti, kteří vlastní iPhone 6 a novější – u něj je dírka daleko větší než u jeho předchůdce), si určitě všimli drobné mřížky, která je v otvoru vnořena. Po tomto zjištění už je vám všem asi jasné, že se jedná o jeden z trojice mikrofonů. Druhý je pak skryt ve předním panelu v mřížce reproduktoru, třetí pak na samém spodku telefonu.

Inovace stará teprve 5 let

Apple přišel s touto inovací už v roce 2012, kdy jsme ji mohly poprvé nalézt na iPhonu 5. Už tehdy si totiž jablečný gigant uvědomoval důležitost kvalitního příjmu zvuku. Přidáním mikrofonu na zadní stranu pak tuto schopnost výrazně vylepšil.

Nejen, že mikrofon na zádech telefonu pomáhá výrazně zlepšit zachycený zvuk například při nahrávání videa, své využití nalezne i u funkce rozpoznávání hlasu. Ta je totiž s rostoucí popularitou virtuálních asistentů čím dál víc žádaná. Kvalitní přijímaných příkazů tak musí být na opravdu vysoké úrovni, neboť je pro její využití elementárním požadavkem. Pokud je tedy zvuk při nahrávání videí nějakým způsobem nekvalitní či slabý, jedna z možných variant je porucha právě zadního mikrofonu.

 

Snad jsme vám tímto článkem zodpověděli další záhadu jablečného zařízení. Přiznám se, že jsem si zprvu, když jsem s iPhony začínal, myslel, že je tato dírka součástí fotoaparátu a věřím, že nejsem sám. Snad se vám tedy bude po zodpovězení této záhady usínat o poznání lépe.

iphone-7-dira-fb

Zdroj: independent

Dnes nejčtenější

.