Zavřít reklamu

Sluchátka od Applu – Earpods – si řada uživatelů nemůže vynachválit. Pro základní použití jsou zcela dostačující a řada uživatelů si je ponechává od chvíle, kdy je dostala k některému z Apple produktů, jako „hlavní“ sluchátka. Designérům EarPods se podařilo přijít s ergonomickým tvarem, který sedí snad téměř každému.

Díky pověstnému Apple minimalismu se může zdát, že EarPods jsou dokonale jednoduchá sluchátka, kterým zdánlivě nic nepřebývá, a funkce všech jejich částí jsou jasně dané již od pohledu. Ale opravdu tomu tak je?

Většina uživatelů nevidí důvod, proč by designu svých Apple EarPods měla věnovat přehnanou pozornost. Přece jenom – jsou to jen sluchátka. Nasadíte si je, pustíte svou oblíbenou muziku, a tím veškerá péče a pozornost, věnovaná sluchátkům, končí. Zkuste si ale tentokrát vzít svá EarPods do ruky a prozkoumat je blíže. Všimli jste si, že v plastovém krytí sluchátek se nachází několik otvorů navíc? Přemýšlíte, k čemu asi slouží? Vysvětlení naleznete ve videu, které sdílel server Business Insider.

Stejně jako u všech zařízení od Applu má i u EarPods každý prvek své opodstatnění – a platí to i o zmíněných otvorech. S mikrofonem nemají nic společného – ten je součástí ovladače hlasitosti, umístěného na kabelu sluchátek. Otvory slouží k tomu, aby jimi mohl procházet vzduch. Proudění vzduchu napomáhá reproduktoru uvnitř sluchátek k volnějšímu pohybu, což má za následek hlubší vyznění basů a lepší celkovou akustiku. EarPods jsou skutečně propracovaná a kvalitní sluchátka – svědčí o tom i naše recenze z dob jejich prvního vydání.

Apple EarPods holes

Zdroj: BusinessInsider

Dnes nejčtenější

.