Zavřít reklamu

Když se v roce 2015 objevil na pultech obchodů iPhone 6S s novinkou nazvanou 3D Touch, nikdo příliš nevěděl, co od funkcionality očekávat. Dnes už by se bez ní řada uživatelů neobešla. Google se po dvou letech rozhoupal a příští generace jeho smartphonu Pixel už by měl funkcí disponovat taktéž.

Jenomže konkurence je nepoučitelná, a tak bude opět odpověď na trend, který se stal oblíbený díky Applu, nedokonalá. Zatímco na iPhonech je pro 3D Touch uzpůsoben celý displej, Google tak daleko nezašel a na jeho chytrém telefonu budou na sílu dotyku reagovat pouze okraje.

Není tak složité zjistit, kde se Google inspiroval. Podobné řešení má smartphone HTC U11. Silnějším stiskem okrajů obrazovky lze přiblížit fotografie a mapy, přijmout a ukončit hovory nebo ztlumit zvuky.

Pixel 2 by měl umět to stejné, prozradil zdroj obeznámený s plány Googlu serveru XDA Developers. Esem v rukávu však má být možnost prostřednictvím síly dotyku spustit aplikaci Google Asisstant. A to i v případě, že bude telefon v režimu spánku.

Těžko říct, proč se Google neposnažil a neodpověděl na 3D Touch plnohodnotně. Už teď se dá s jistotou říct, že uživatele připravované vylepšení dvakrát nenadchne. A už vůbec se nestane důvodem, proč by se zákazníci vzdali svého současného smartphonu, aby si koupili tento.

Kromě špatně okopírovaného 3D Touch se očekává, že Pixel 2 dostane nový OLED display od LG a nejnovější verzi operačního systému Android O. Údajně by se měl začít prodávat letos v říjnu.

google-pixel-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější