Zavřít reklamu

Apple nikdy nemluví o připravovaných produktech dříve, než je oficiálně oznámí. Novináři, kteří se vyptávají na nejrůznější spekulace jsou většinou odbyti se slovy typu „no comment“. A to ještě mají štěstí, že se jim vůbec dostalo odpovědi. Možná ale právě kvůli tajnůstkaření Applu, ze kterého logicky plyne i obrovská pozornost médií, se nedaří všechny úniky zastavit.

V tomto článku se podíváme na všechny produkty, které by kalifornský technologický gigant podle spekulací měl v tomto roce představit. Navíc, od WWDC 2017, kde se pravděpodobně nějakého nového produktu dočkáme, nás dělí jen necelý týden (WWDC 2017 se koná od 5. 6. 2017)

Inteligentní reproduktor s podporou Siri

Apple Watch jsou zatím jediným novým hardwarem, který byl odhalen za „Cookovy éry“, která nastala v roce 2011. Je ale dost pravděpodobné, že se tato skutečnost změní.

Apple má podle spekulací vyvíjet inteligentní reproduktor s podporou asistentky Siri. Zprávy říkají, že by mohl přijít s obrazovkou, špičkovou kvalitou zvuku a funkcí rozpoznávání obličeje. Bude se jednat o odpověď Applu na Google Home od Googlu a Echo od Amazonu. Právě tento reproduktor je jedním z produktů, který by se mohl objevit v pondělí na WWDC, alespoň to tvrdí Ming-Chi Kuo, známý analytik z KGI, který zároveň uvádí, že na trh by se reproduktor mohl dostat v druhé polovině roku 2017.

iPhone 8

V letošním roce uplyne 10 let od představení prvního iPhonu, Apple tak má možnost představit kromě regulérních iPhonů 7s/7s Plus i něco „extra“. Tím by mohl být iPhone bez fyzického domovského tračítka, s bezrámečkovým displejem, vylepšeným fotoaparátem pro rozšířenou realitu nebo lesklými zády ve stylu iPhonu 4/4s. Smutnou zprávou je, že se podle posledních spekulací nebude jednat o levný telefon, cena se očekává okolo 1 000 dolarů. Navíc je možné, že se uvedení iPhonu 8 na trh prodlouží, případně může být i nedostatkovým zbožím. To vše kvůli výrobním problémům s integrací Touch iD do displeje. Poslední zprávy ale uvádějí, že se integrace nakonec podařila, nechme se tedy v září překvapit.

 

iPhone 7s a 7s Plus

iPhone 8 není jediným telefonem, kterého bychom se od Applu měli letos dočkat. iPhone 7s by neměl přijít s ničím převratným, mělo by se zkrátka jednat o vylepšený iPhone 7. Sice není tak očekávaný jako iPhone 8, za to by ale měl stát méně a měl by být k dispozici klasicky v září.

iPad Pro 2

Podle analytika z KGI Securities je více než 70procentní šance, že očekávaný 10,5palcový iPad Pro spatří světlo světa už přístí týden na WWDC. Údajně by měl být tvarově podobný současnému 9,7palcovému modelu, ale díky užším rámům by měl mít větší displej s minimálními okraji.

 

Aktualizovaný MacBook Pro

Výrazně vylepšený MacBook Pro představil Apple na podzim minulého roku. Mezi hlavní změny patří nahrazení funkčních kláves Touch Barem, zbavení se všech portů kromě 3,5 mm jacku a implementace čtveřice Thunderbolt 3 portů. Na letošním WWDC se očekává aktualizovaná verze s lepšími specifikacemi.

Aktualizovaný MacBook

12palcový MacBook by se měl také na WWDC dočkat aktualizace. Hlavní zlepšení bude především po stránce výkonu. Prodloužení životnosti baterie se neočekává.

 

MacBook Air

Bloomberg uvádí, že i přes stárnoucí charakter MacBooku Air se můžeme dočkat jeho aktualizace.

Nové iMacy

V dubnu Apple oznámil, že v roce 2017 přijdou nové iMacy zaměřené na profesionální uživatele. S jistotou nevíme, žádné informace o hardwaru ani datum vydání. Jen to, že přijdou v tomto roce.

Apple Watch 3. generace

Apple Watch 1. generace vydané v dubnu 2015 byly následovány 2. generací v září 2016. Objevily se zprávy, že Apple plánuje vydat 3. generaci během letošního podzimu. Tím by byl zaveden pravidelný roční cyklus i pro Apple Watch.

4K Apple TV

Apple údajně pracuje na vylepšené Apple TV, která bude schopna přehrávat 4K (ultra-HD) rozlišení. Nejsou známy žádné informace ohledně data vydání.

Pár poznámek:

  • V dubnu Apple udělal něco velmi neobvyklého – pozval vybranou skupinu novinářů do svého sídla, aby diskutovali o neohlášeném produktu, dalším Macu Pro. Společnost dost dlouhou dobu zanedbávala svůj stroj určený pro profesionály, přislíbila ale, že v budoucnu něco nového přijde. V roce 2017 to ale ještě nebude.
  • Tento seznam neobsahuje žádné produkty od společnosti Beats (Apple koupil Beats v roe 2014 za 3 miliardy dolarů).
  • Tim Cook byl spatřen v kampusu Applu, kde nosil prototyp zařízení pro měření cukru v krvi. Více se můžete dozvědět v našem článku zde.
  • Mac mini, nejlevnější stolní počítač od Applu, čeká na aktualizaci velmi dlouho. Naposledy se ji dočkal v říjnu 2014. Zde se můžete dočíst, jak se o Macu mini v dubnu vyjádřil Phil Schiller.
  • V tomto seznamu také nefigurují žádné aplikace nebo aktualizace softwaru. S velkou pravděpodobností se na WWDC dočkáme představení nových systémů, ať už se jedná o nový macOS, iOS, watchOS nebo tvOS. Je možné, že Apple překvapí i vlastní aplikací, naposledy to byla aplikace Clips, která slouží k jednoduchému vytváření klipů.
10-future-apple-products fb

 

Dnes nejčtenější

.