Zavřít reklamu

Již několikrát jsme psali o tom, že Apple chystá pro své Apple Watch zásadní rozšíření. Dlouhou dobu se mluví o tom, že společnost připravuje speciální doplněk, kterým půjde měřit hladina cukru v krvi. Tento senzor by měl fungovat na neinvazivním principu a očekává se, že bude součástí speciálních řemínků, tudíž půjde připojit i ke starším hodinkám. Včera se na webu objevila zpráva, kterou přinesl americký server CNBC, že Tim Cook již prototyp tohoto zařízení osobně testuje. A to přímo při práci, v prostorách Apple kampusu.

Tim Cook prý nosí prototyp nového senzoru neustále při sobě. Tento senzor je propojen s Apple Watch, ale tím potvrzené informace končí. Podle informací, které přinesl server CNBC to vypadá, že se jedná o samostatné zařízení, které komunikuje s hodinkami přes Bluetooth. Mohlo by to tedy být něco jako hrudní pásy pro měření tepové frekvence.

Je také velice dobře možné, že první verze budou opravdu externí zařízení. Jakmile se odzkouší jejich funkčnost a použitelnost, poté se může Apple uchýlit k řešení, které jej implementuje přímo do samotných Apple Watch. Použitelnost nových zařízení je právě to, co se těmito prototypy testuje. Dá se očekávat, že se okolo tohoto zařízení bude objevovat čím dál více nových informací.

Apple-Watch-3 concept FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější