Zavřít reklamu

Bloomberg píše, že Apple se chystá představit na nadcházející konferenci Worldwide Developers Conference, která se odehraje 5. června, nové verze svých notebooků. Světlo světa by tak měly spatřit MacBook, MacBook Pro a dokonce i MacBook Air, nejlevnější notebook cupertinské společnosti.

MacBook Pro se dočkal aktualizace už v říjnu loňského roku, kdy dostal štíhlejší design a Touch Bar, a tak nyní se nebude jednat o designové změny. MacBook Pro získá lepší hardware, tedy například přejde ze současných procesorů Skylake na rychlejší procesory Kaby Lake. Apple už vyvíjí ARM procesor pro MacBook Pro, který by měl odlehčit hlavní procesor v počítači a řešit všechny méně náročné procesy v takzvaném power nap režimu. Nicméně není jasné, zda se objeví už u červnového modelu.

Dalším produktem je MacBook, jehož poslední aktualizace byla v dubnu 2016, kdy byl vybaven výkonnějším procesorem. Předpokládá se, že i MacBook nyní dostane procesor z rodiny Kaby Lake.

Apple neaktualizoval svůj MacBook Air už od března 2015, protože se zaměřoval spíše na MacBook a MacBook Pro. Bloomberg však napsal, že Apple přemýšlí o aktualizaci procesoru i u MacBooku Air, což by znamenalo, že by se mohl tento model na trhu udržet ještě několik dalších let jako low-cost notebook. Prodejnost MacBooku Air je překvapivě silná, protože se jedná o cenově dostupný laptop.

Nové notebooky budou pravděpodobně představeny 5. června na konferenci WWDC, která začne v 19:00 místního času. Spekuluje se také o tom, že by měl Apple představit i domácí asistentku Siri či 10,5palcový iPad Pro s displejem téměř od okraje k okraji.

Prozatím se neobjevily informace o tom, kdy bude Apple aktualizovat stolní počítače iMac či Mac mini. Poslední update iMacu byl v říjnu 2015 a Macu mini v říjnu 2014. Cupertinská společnost údajně pracuje na nových verzích iMacu, ale není známo, kdy je představí.

macbook-usb-c-keyboard-fb

Dnes nejčtenější

.