Zavřít reklamu

Podle nejnovějších informací z dodavatelských sítí společnosti Apple se v případě iPhone 8 skutečně dočkáme OLED displeje a bezdrátového nabíjení, což jistě potěší. Bohužel se však také dočkáme toho, že bude mít novinka Touch ID na zadní straně, alespoň to tvrdí společnost z Hong Kongu, která dodává pro Apple součástky. Stejný názor mají bohužel také analytici a to konkrétně ze společnosti CLSA, která uvedla následující:

„Apple se stejně jako Samsung snažil v roce 2017 integrovat snímač otisků prstů přímo do velkého OLED displeje, který bude přes celý přední panel telefonu. jejich technologie se však pro tuto možnost zdají nezralé a jsou hlavní překážkou pro iPhone 8. Někteří lidé sice spekulují, že Apple odstraní Touch ID a nahradí jej za 3D scanování obličeje, ovšem naše nejnovější informace z dodavatelských řetězců naznačují, že iPhone 8 bude mít stále Touch ID a to hlavně kvůli uživatelské přívětivosti a nutnosti této ochrany pro platební metody, které je možné na iPhonu využívat. Je však velmi pravděpodobné, že jej bude mít stejně jako Galaxy S8 na zadní straně.“

Společnost CLSA také uveřejnila schéma iPhone 8, které ukazuje, kde by mělo být Touch ID umístěno. Apple se vyvaruje umístění v blízkosti fotoaparátu, na které si stěžují recenzenti Samsung Galaxy S8. Místo toho by mělo být Touch ID umístěno tak, aby k němu měli uživatelé ideální přístup. Bohužel lidé, kteří stejně jako já občas odemknou telefon i když jej mají položený na stole, mají smůlu. Umístění Touch ID na zadní stranu telefonu se zdá být skutečně nouzovým řešením Applu, který zjistil, že nedokáže integrovat Touch ID do displeje a díky smlouvám s bankami které vžadují ochranu plateb pomocí Touch ID se jej parně nemůže jen tak lehce zbavit. Vše jsou však zatím samozřejmě pouhé spekulace a čeho se nakonec od Applu dočkáme ukáže až čas.

iphone-8-benjamin-geskin-800x666
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: macrumors.com

Související články

Dnes nejčtenější