Zavřít reklamu

Server Laptop Mag každý rok sestavuje žebříček společností, které nabízejí ty nejlepší možné notebooky. První ročník se uskutečnil již v roce 2010 a premiérové prvenství získal Apple. Ten si svou pozici dokázal udržet velmi dlouho – na prvním místě v žebříčku společnost figurovala až do letošního roku. Nejnovější vydání ovšem značí poměrně zásadní propad. Z prvního místa se Apple propadl na šesté a pustil tak před sebe všechny velké konkurenty v oboru. Důvodů pro tento propad je hned několik a v podstatě reflektují názory na nové MacBooky Pro, se kterými společnost přišla loni na podzim.

Mezi hlavní body, kvůli kterým se Apple v žebříčku propadl o pět příček, patří především zvýšená cena současných MacBooků Pro. Té úspěšně sekunduje velmi omezená konektivita, v podobě dvou (nebo čtyř) USB-C portů. Autorům žebříčku se také příliš nezamlouvá nový Touch Bar, který je údajně tak nějak mezi klasickým provedením laptopů a modelů s plně dotykovou obrazovkou.

LTP_BWB_2017-indiv-chart_v2.0_APPLE
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Velmi kladné hodnocení si MacBooky odnesly v kategoriích jako design, podpora či servis, kde si stále společnost drží prvenství. Na negativním hodnocení se pak projevily body viz. výše, tedy samotné inovace a příliš vysoká cena. Před Apple se tak v žebříčku dostaly společnosti jako Lenovo, Asus, Dell, HP a Acer, které na bodované škále dosáhly lepších výsledků. Detailní informace o modelech a celkové porovnání si můžete přečíst zde.

LTP_BWB_2017-bar-chart_v2.1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
MacBooks FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9to5mac

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější