5 funkcí z nového Galaxy S8, které bychom uvítali v iPhonu 8

Samsung na tiskové konferenci, která se konala ve středu v podvečer, představil propracované vlajkové lodě Galaxy S8 a Galaxy S8+. Oba modely vypadají s nekonečným displejem minimálně zajímavě. A dokonce mají vlastního inteligentního asistenta Bixby.  Zde je 5 funkcí z Galaxy S8, které bychom rádi viděli i u iPhonu 8.

1. Nekonečný displej

Samsung Galaxy S8 se chlubí nekonečným displejem, přičemž po bocích nejsou viditelné žádné rámy. V horní a spodní části jsou rámy skutečně miniaturní. Doposud výrobce dával své logo těsně nad displej, ale u nového modelu od této tradice upustil, aby co nejvíce minimalizoval velikost okrajů. A dokonce odstranil veškerá fyzická tlačítka.

Předpokládáme, že i iPhone 8 bude mít displej od okraje k okraji. Doufáme tedy, že to bude pravda a že cupertinská společnost odstraní i fyzický Home Button.

Koncept iPhone 8 po vzoru Galaxy S8:

2. Virtuální Home Button

Domovské tlačítko už nemá fyzický charakter, ale přesunulo se na displej. Ve spodní části displeje se tedy nachází softwarové tlačítko, po jehož stisknutí vrátí telefon jakousi odezvu, což se podobá technologii 3D Touch od Applu. Zajímavostí je, že tlačítko funguje, i když zrovna nejde vidět, například při přehrávání videa. Stačí stisknout danou oblast, kde se virtuální tlačítko nachází, a vrátíte se ihned na domovskou stránku. U iPhonu 8 by měl Home Button fungovat podobně.

3. Bezdrátové nabíjení

Samsung bezdrátové nabíjení zavedl už u předchozích generací svého vlajkového smartphonu, ale Apple si dává ještě na čas. Nicméně přejeme si, aby tuto technologii zavedl u jubilejního iPhonu. Doufejme ale, že se jej dočkáme v o něco chytřejší formě – bezdrátové nabíjení na dlouhou vzdálenost.

4. Rychlé nabíjení

Vlajková loď Samsungu opět nabízí rychlé nabíjení. Výrobci smartphonů se snaží zmenšit baterie, a tak musí snížit i jejich kapacitu, což potom vede k poměrně rychlému vybití. Ale pokud by se zařízení nabilo během 5 až 10 minut na 50 %, potom by se uživatel poměrně dobře vyrovnal se ztrátou kapacity baterie.

Víme, že Apple pracuje na tom, aby byl iPhone tenčí a lehčí. A pokud se cupertinská společnost rozhodne snížit kapacitu baterie, rychlé nabíjení je jedním ze způsobů, jak tento nedostatek vykompenzovat.

5. Čtečka oční duhovky a skenování obličeje

Samsung Galaxy S8 má hned tři metody zabezpečení telefonu. Vedle klasického senzoru otisků prstů, který byl přesunutý na zadní část zařízení, snímá duhovku a skenuje obličej. V praxi to funguje tak, že dáte telefon před obličej, a pokud jste skutečným majitelem zařízení, systém se odemkne. Obě metody bychom ocenili i u iPhonu 8, protože jsou nejen rychlé, ale i bezpečné.

iPhone 8 Iris Scanner FB

Zdroj: iPhone Hacks

Leitz

Diskuze

  S8 nevypadá špatně, ale rozhodně bych neměnil za iP7. Zkoušel jsem se dívat na prezentaci Samsungu a musel jsem to po chvili vypnout. Ta angličtina toho korejce se nedala poslouchat. Doufám, že iPhonu 8 (X?), všem ukáže kdo je bezkonkurenčně nejlepší.

  Reagovat

  6. Konečně pořádnej, moderní a použitelnej systém. Ne iOS kterej zamrznul před deseti lety. Taková lepší kalkulačka. Něco jako auto na dřevoplyn.

  Jinak klasická závist lišky s hroznama, když na ně nedosáhla, tek jen mávla packou, že jsou kyselý ?

  Je přeci mít lepší pravěkou kraksnu s rámem kolem displeje, jak na středověkym obraze, katastrofální rozlišení, zastaralej ips panel, menší displej, ubohou výdrž, nabíjením půl dne, nekompatibilní lightning konektor, kterej nikdo nechce, horší foťák, procesor, trapně malou základní paměť, slot na karty, případně dual sim,……… než to všechno mít a za menší peníze ? To je přeci Apple logický ?

  A až to okopíruje Apple, tak se tady bude na podzim mečet blahem, jak to super ?

  Když vidím reklamy na FIO, tak si vždycky vzpomenu na majitele ajfonů, většina na ně sedí, jen to zaměnit za majitel ajfona ?

  https://www.youtube.com/watch?v=LXJ_yvXIbVg

  https://www.youtube.com/watch?v=vcbH26PyOEg

  Český lidi nic nepochopil, najivní jak motýl…… ?

  Reagovat

  No je vidět, že máš východní kulturu hezky zažranou. Čím víc proužků tím víc adidas, že? 🙂 vymytý mozek, který nepřemýšlí.

  Reagovat

  Takže všechny vychytávky které S8 má dámo vymyslelo? Velké množství technologií použitých na S8 je už použité v modelech Xiaomi a Sony. Apple běží dobře hlavně kvůli iOS a ničemu jinému. Samsung děla moc dobře stroje ale potíž je v tom, ze u samsungu musíš koupit těl min. Za 13 000 aby byl bezproblémový co se používání týče, u starších modelu Apple zase musíš oželet moderní funkce ale můžeš se na ten telefon spolehnout.

  Reagovat

  1) Jen to ne. K čemu? Že to vypadá super?
  2) Ne. HB virtuální a snímač otisků na zádech? To musel vymyslet machr na ergonomii.
  3) Ano
  4) Ano
  5) Proti Home Buttonu se snímačem otisků nešikovné.

  Reagovat

  Až na oční duhovku se tváři jak kdyby to bylo něco prevratného. Všechno ostatní mají už jiné telefony a úplně nevím jestli je nejlepší tah odstranit home button. Ještě by mě zajímalo jestli má aktivní nebo pasivní dotykové sklo. Jestli má aktivní sklo jako většina modelu od Sony tak to potěš koště. Úplně nevím co si o tomhle modelu myslet. Na druhou stranu už je to alespoň rozdíl oproti S6 a S7 kdy v novější generaci jen zmekčily hrany. Nicméně udělali to dokonale. Všechno v čem S6 zaostávala S7 vychytala, jak si povede S8 ukáže zase jen čas ?

  Reagovat

  Bezdrátové nabíjení – představte si, že máte takovou destičku pod notebook a jen když je na ní položený tak má připojení k internetu. To je bezdrátový internet? Vždyť jsem omezený více než tím kabelem. Aspoň metr :/. Sken duhovky a obličeje? A co asiati? 😀 otisk prstu je bezva, jen ten snímač dát přes displej… rychlé nabíjení by bylo super, to ostatní nevím nevím. Já vím že jsou úniky a zprávy o iPhonu 8, ale pořád věřím že bude iPhone 7S s drobnými úpravami takže až za rok a půl to bude relevantní článek.

  Reagovat

  Předobjednáno jest a to včetně DOXu. Konečně dokonalá věc pro mou práci. Snad už se někde přepravuje a nemůžu se dočkat až jí vybalím, připojím k ní přes běžný usb-c konektor iPhone 7 a přenesu data. Pak už tu konečně najdete jen další 7 v inzerci. Šáteček, Apple ?.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz