Zavřít reklamu

Podle dosavadních spekulací bychom se letos měli dočkat celkem tří iPhonů, přičemž dva by měly být klasickými nástupci současných modelů, tudíž pravděpodobně ponesou označení iPhone 7s a 7s Plus, a třetí model nabídne zcela nový design, vzrušující funkce a měl by nést označení iPhone 8. Už teď je jasné, že poslední zmiňovaný iPhone bude prémiový model, od čehož se bude odrážet i jeho cena, která by za základní variantu měla přesáhnout částku 1000 dolarů (v ČR pravděpodobně okolo 30 000 Kč). Se zprávou o ceně přišla Fast Company, která ovšem nyní prozradila ještě další zajímavosti.

První z nich je, že iPhone 8 nabídne „3D snímací technologie“ v nespecifikovanou formě. Neví se tak, co přesně by technologie 3D snímání mohla na iPhonu 8 dělat. Mohla by buďto figurovat v pokročilém rozpoznávání obličeje, o kterém se nedávno ve spojitosti s vlajkovým modelem objevila zpráva, nebo poslouží pro funkce rozšířené či virtuální reality, kterou se Apple v poslední době zabývá. Nakonec se nabízí i možnost, že 3D snímací technologie poslouží k vylepšení duálního fotoaparátu, což by ovšem mohlo jít ruku v ruce právě s rozšířenou realitou.

Druhou, o něco zajímavější novinkou, je to, že iPhone 8 už nebude mít fyzická postranní tlačítka pro vypnu/zapnutí zařízení a ovládání hlasitosti. Připravovaný vlajkový model se totiž vrátí ke stylu iPhonu 4 a nabídne „skleněné sandwich“ šasi doplněné rámem z nerezové oceli. Právě v rámu by už neměla být fyzická tlačítka. Namísto toho Apple použije dotykové panely, které budou simulovat power button a tlačítka pro ovládání hlasitosti. Panely pak mají být zabudované přímo v ocelovém rámu.

Koncept skleněného iPhonu 8 s ocelovým rámečkem:

A nakonec Fast Company ještě potvrdila, že letošní vlajková loď už nebude mít ikonické domovské tlačítko tak, jak jej nyní známe. Home Button prý bude zabudovaný přímo v displeji jako dotykové tlačítko. Jeden ze zdrojů společnosti prozradil, že zabudované domovské tlačítko v displeji je stále ve fázi vývoje, ale Apple by jej měl stihnout nasadit v letošním iPhonu s OLED displejem.

iPhone 8 concept 3 FB

zdroj: idropnews

Dnes nejčtenější

.