Zavřít reklamu

Nejnovější vlajková loď na poli smartphonů společnosti Samsung, Galaxy S8 a S8+, se začala prodávat ve Spojených státech, Kanadě, Portoriku a Koreji. Společnost doufá, že se jí podaří pomocí nového modelu zahladit následky debaklu, který má na svědomí model Note7. Jen v Koreji se předobjednávky vyšplhaly na nadějný a rekordní milion kusů. Podle odhadu analytiků by se mohlo celosvětově prodat více než 45 milionů kusů.

Novopečení majitelé Samsungu Galaxy S8 si mohou užívat OLED displej, který zabírá až 80 % přední části přístroje. Již počátkem tohoto týdne se na internetu začaly objevovat první recenze, vychvalující zejména Infinity displej telefonu, v některých se však objevovaly i negativní ohlasy na snímač otisků prstů, umístěný na zadní straně přístroje vedle čočky fotoaparátu.

Samotnému fotoaparátu nebylo věnováno tolik pozornosti. Jedná se v podstatě o stejný 12-megapixelový modul, který se objevil u Samsungu Galaxy S7. Vylepšení se ale dočkal software fotoaparátu s optikou f/1,7 s cílem vylepšit zpracování obrazu. Tom’s Guide zveřejnil výběr srovnávacích snímků, pořízených Samsungem Galaxy S8 a iPhonem 7 Plus.

Aktualizováno o plnohodnotné fotografie:

Nutno říci, že Galaxy S8 vyčnívá, ale pouze okrajově. Navzdory parametrově lepšímu fotoaparátu Galaxy S8 se zdá, že oba telefony přinesly stejný výsledek při focení v jasném světle, ale nový model od Samsungu poráží iPhone 7 Plus u dobře i hůře osvětlených nočních snímků, kdy nabízí obecně bohatší barvy, ostřejší objekty a výrazně více detailů, a to jak v interiérových, tak i exteriérových testech.

Navzdory vyššímu počtu megapixelů u předního fotoaparátu S8 (8MP oproti 7MP u iPhonu 7 Plus) se ukázalo, že smartphone od Applu dokáže pořídit ostřejší selfie s bohatšími barvami. Oba telefony taktéž prošly 4K 30fps video testem. Výsledek byl téměř totožný, s rozdílem o něco čistější audio stopy u S8. Pokud chcete zhlédnout i zmíněná videa a porovnat si rozdílné detaily jednotlivých fotografií, pak doporučujeme navštívit stránky autora.

Chystaný iPhone s OLED displejem by měl mít nový fotoparát s duální čočkou, podobný tomu, který je u iPhonu 7 Plus. Displej telefonu by měl být vyroben u společnosti Samsung. Podle některých odhadů bude přední kamera nového iPhonu disponovat revolučním 3D systémem, který by měl být použitelný pro rozpoznávání obličeje a/nebo duhovky, nebo pro potřeby využití rozšířené reality.

Samsung-Galaxy-S8-vs-Apple-iPhone-7-Plus-camera FB 2

Dnes nejčtenější

.