Zavřít reklamu

Samsung a Apple jsou dva velcí rivalové, jejichž vlajkové lodě spotřebitelé neustále porovnávají a testují. Ve většině případů se vždy porovnávají nejnovější vlajkové lodě, tedy například iPhone 7 a Galaxy S8. Ale co takový boj mezi Galaxy S8 a iPhonem 6s? Pokud si říkáte, že dva roky starý iPhone nemůže porazit letošní model jihokorejské společnosti, potom se podívejte na video, jak to všechno dopadlo.

YouTube kanál PhoneBuff v klasickém testu rychlosti postavil proti sobě Galaxy S8 a iPhone 6s. YouTuber měřil čas, který smartphony potřebují k otevření několika aplikací, a potom ještě k jejich znovuotevření.

Výsledky nejsou vůbec jednostranné. Samsung Galaxy S8 byl rychlejší při otevírání malých aplikací, zatímco iPhone si hravě poradil s graficky náročnějšími aplikacemi. Ale mnohem překvapivější je, že iPhone 6s na plné čáře zvítězil se svým multitaskingem. I když Galaxy S8 má dvojnásobně větší paměť RAM než iPhone 6s (4 GB vs. 2 GB), iPhone je dokázal lépe udržet v paměti, a tak znovuotevření aplikací zvládl mnohem rychleji.

Smutnou pravdou je, že to ve skutečnosti není srovnání Galaxy a iPhonu, ale je to přestřelka mezi iOSem a Androidem. Apple má totiž přísnější kontrolu nad softwarem. Sice jsou vývojáři při programování aplikací pro iOS omezenější, ale výsledkem jsou mnohem efektivnější aplikace. Právě to je důvod, proč je iPhone s menší pamětí RAM a s pomalejším procesorem rychlejší než vlajkové lodě se systémem Android.

iphone 6s samsung galaxy s8 fb

Dnes nejčtenější

.