Zavřít reklamu

Pokud budete chtít jmenovat jednu věc, kterou má většina uživatelů Apple zařízení společnou, bude se jednat o nenávistný vztah k originální kabeláži, kterou Apple dodává společně se svými produkty. Už od pradávna Apple ke svým zařízením dodává bílé napájecí kabely. Ať už se jednalo o původní 30 piny, nebo současné Lightningy či USB-C kabely. Obvykle moc dlouho nevydržely a během pár měsíců se začaly ničit koncovky, které vedou k samotným konektorům. Každý z nás si alespoň jedním takovýmto problémem s kabely prošel. Podle informací z redditu to ovšem vypadá, že se blýská na lepší časy.

Uživatelé si totiž v jednom dnešním postu obecně pochvalují kvalitu nových USB-C kabelů, které Apple dodává k novým MacBookům (a následně je také prodává ve svém obchodě). Nové USB-C kabely jsou podstatně tlustší, než klasické Lightning kabely a obecně působí mnohem více robustnějším dojmem. Pokud porovnám USB-C kabel, který máme doma k novému MacBooku Pro, například s loňským kabelem od iPhonu, rozdíl je to propastný. Pokud se tedy potvrdí, že Apple nasadí USB-C kabely napříč počítači, uživatelé tak budou mít o potenciální problém méně.

U iPhonů a iPadů se USB-C kabelu pravděpodobně jen tak nedočkáme, ovšem i kabel u současného iPhonu 7 mi přijde odolnější než ty, které Apple dával k předchozím variantám iPhonů. Když ho srovnám s kabelem pro iPhone 6, který mám doma také, tak je ten nový podstatně bytelnější. Je ovšem pravda, že se jedná jen o necelé 4 měsíce starý kabel. Jaké máte zkušenosti s kabely od Applu vy? Podělte se s námi v diskuzi níže.

Lightning Usb-c FB

Zdroj: Reddit

Související články

Dnes nejčtenější

.