Mrkněte, jak vypadá Apple Park jen měsíc před slavnostním otevřením

Poslední záběry drona zachycují, jak postupuje výstavba Apple Parku. Sice bylo koncem února zveřejněno video ukazující změny za uplynulý měsíc, ale během posledního týdne došlo k výraznému pokroku ve stavbě, což je zaznamenáno v tomto videu. Apple Park už je takřka hotový, pouze se dolaďují poslední detaily.

Společnost Apple dne 22. února oznámila oficiální název tohoto sídla – Apple Park. Jako čest památce Steva Jobse se bude uprostřed Apple Parku nacházet divadlo zvané Steve Jobs Theater s hledištěm pro tisíc diváků s kovovou střechou z uhlíkových vláken.

Sídlo cupertinské společnosti je šetrné k životnímu prostředí, přičemž využívá energie ze solárních farem, palivových článků a dalších obnovitelných zdrojů. Solární panely rozmístěné na střechách budov kampusu produkují 17 megawattů energie, což dokáže pokrýt 75 procent energetických požadavků Apple Parku. Zbytek energie dodávají palivové články, jež se podobají těm, které jsou nainstalovány v datovém centru v Severní Karolíně.

Apple Park se stane největším solárním zařízením na světě, které bude 100procentně poháněno pouze energií z obnovitelných zdrojů. K osvětlení interiéru se používá přirozené světlo a ke větrání zase přirozený vítr.

Zdroj: Apple Insider

Leitz
Vstoupit do diskuze (10)

Diskuze

  Dominik Grodl

  On to už není Apple campus? ?

  Reagovat
  Petr Čep

  Chápu ze to cest památce, ale za ty lowe (radši ani neuvazuju kolik to paplo €) se mohla mit jídlo (kvalitní jídlo)celá Afrika a možná i další kontinenty na cely rok.. podporuju nakousnute jablko, ale …

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz