Podívejte se na zajímavé srovnání dvou prototypů prvního iPhonu

|
Kategorie:iPhone
Diskuze (1)

Před několika dny se na webu objevily velmi zajímavé snímky (a jedno video) toho, jak měl vypadat a fungovat původní prototyp iPhonu, který tehdy ještě využíval ovládání a uživatelského rozhraní spojeného s Clickwheel, tj. legendárním ovládáním původního iPodu Classic. Video a fotografie si můžete prohlédnout zde. Na této verzi s Clickwheel ovládáním pracoval Tony Fadell. Nebyl to však zdaleka jediný prototyp. Dnes se na webu objevilo video dalšího, tentokrát verze, na které pracoval Scott Forstall a ze které následně vznikla první verze iOS a tento systém se tak dostal, v přepracované verzi, do výroby. 

Na videu níže se můžete podívat, jak oba systémy vypadají vedle sebe. Vlevo je prototyp Tonyho Fadella, využívající Clickwheel a vpravo je prototyp Scotta Forstala, který vytvořil systém pracující v prostředí plném ikon. Prototypy byly označené jako P1 a P2 a byly to právě tyto dva, ze kterých v roce 2005 Steve Jobs vybíral ten, který bude tím hlavním a na kterým se bude dále pracovat.

Jak již dnes víme, vyhrála Forstallova vize. Na videu je jasně patrné, že se jedná o velmi raný prototyp. V tu dobu ovšem nešlo ani tak o vzhled, s tím se dá vždy něco dělat, ale o funkčnost, intuitivnost a jednoduchost použití, která byla u Forstallova prototypu podstatně lepší. Autor vítězného designu, Scott Forstall, bohužel v Applu již nepracuje. V roce 2013 byl ze společnosti vyhozen. Další fotografie můžete nalézt na blogu Sonnyho Dicksona.

Zdroj: Macrumors

|
1
Leitz

Diskuze

  Apple začíná připomínat dobu Johny Sculleyho. Schopní byli vyhozeni, začala se prodávat tuna sra.ek. Jenže Jobs se už nevrátí, aby Apple zachránil. Cook bylo šlápnutí do lejna.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz