Zavřít reklamu

Se zajímavou zprávou přišel o víkendu server DigiTimes, kterému se donesly poměrně nečekané informace. Týkají se MacBooků Pro a podle nich se chystají první změny již zhruba na polovinu letošního roku. Nový MacBook Pro by měl v průběhu roku získat vylepšené zobrazovací panely, které budou fungovat na trochu odlišném principu a navíc by měly umožnit zredukovat výslednou šířku a váhu samotného zařízení. Je tedy možné, že prvního „refreshe“ nových MacBooků se dočkáme dříve, než se původně čekalo. Je totiž nepravděpodobné, že by takovouto změnu Apple jen tak přešel, když budou mít možnost udělat nový MacBook Pro zase o něco tenčí a lehčí. 

Onou změnou má být přechod ze současných displejů, které jsou vyráběny a-Si technologií (amorphous silicon) na IGZO (indium gallium zinc oxide) technologii. S původní informací přišla společnost IHS. O dodávku nových panelů by se měl starat jak Samsung, tak Sharp s tím, že první nové panely Apple dostane zhruba v polovině tohoto roku. Tento typ panelů je v masivní výrobě od roku 2012, Apple je však v současné době využívá pouze v iPadech.

Přechod na IGZO technologii přinese především sníženou energetickou náročnost samotného panelu, dále pak výroba za pomocí této technologie umožňuje vyšší citlivost na dotyková gesta a větší hustotu pixelů. IGZO displeje by také měly být schopny vyššího maximálního jasu, než ty vyrobené za pomocí a-Si technologie. Nevýhodou jsou vyšší výrobní náklady a pomalejší rozjezd produkce. Stejnou technologii využívá například LG ve svých nových OLED televizorech.

all-2016-macbook-pro-fb

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.