Zavřít reklamu

Apple se v poslední době snaží výrazněji proniknout na čínský a indický trh. Kromě překážek, které mu kladou tamní vlády, je ještě jedna věc, po které je v Číně i Indii u smartphonů velká poptávka: podpora dvou aktivních SIM karet. Podle patentů, podaných v různých zemích, to vypadá, že se pro ni nakonec odhodlá i společnost Apple. Jakým způsobem k tomu dojde?

Na americkém a britském trhu (zatím) telefony s podporou dvou SIM karet nejsou příliš velkým hitem, v Číně, Indii a dalších zemích se ale stávají velmi oblíbenými. Uživatelé v těchto zemích často používají dvě rozdílná telefonní čísla – někdy i od různých operátorů – pro soukromé a pracovní účely, a ne vždy stojí o to, mít dva telefonní přístroje. O podpoře dvou SIM karet se hovořilo již v souvislosti s předpověďmi iPhonu 7, ten ji však nakonec nenabídl.

Apple ale trendy tohoto typu nikdy nesledoval, spíše sám tvořil své vlastní. Funkci podpory dvou SIM karet dlouho odolával, vzhledem k jeho zájmu na čínském a indickém trhu ji ale nebude moct již dlouho ignorovat. Nedávné patenty naznačují, že je cupertinská společnost přinejmenším nakloněná zavedení podpory dvou SIM karet do příštích modelů svých telefonů. Klasickým způsobem to ale rozhodně probíhat nebude.

První věc je, že vytvoření prostoru pro dvojitý slot na SIM kartu bude mít značný vliv na celkový vzhled, velikost a tloušťku iPhonu. Apple si proto pohrává spíše s alternativními metodami podpory. Ve hře je například systém eSIM, který používá například nový iPad Pro. Jednalo by se o vložené SIM karty, kompatibilní se všemi dostupnými operátory. Mezi jednotlivými čísly pak půjde snadno přepínat.

Apple může mít pro podporu dvou SIM karet u svých telefonů dobrou obchodní motivaci, stejná motivace ho ale může nutit k udržení statutu quo. Indický a čínský trh je sice velký, není však jediným trhem, který Apple chce zásobovat, a existují země, jejichž obyvatelům vyhovuje mít telefon jen na jednoho operátora. Není jisté, zda si Apple bude moci dovolit – a zda bude chtít – distribuovat rozdílné modely telefonů do rozdílných zemí, obzvlášť, pokud jediný rozdíl bude spočívat v podpoře počtu SIM karet.

iphone-sim-cards-fb

Zdroj: SlashGear.com

Související články

Dnes nejčtenější

.