Zavřít reklamu

Už je to několik dní, co se naposledy objevily nějaké spekulace o tom, jaký vlastně bude plánovaný iPhone 8. Co se predikcí týče, nejvíce toho zatím vyplodil Ming-Chi Kuo z KGI Securities. Jeho předpovědi a úvahy se víceméně vyplňují, takže můžeme mít poměrně slušnou představu o tom, co nás příští rok v září čeká. O víkendu se ovšem objevil další „report“, který předpoklady Kua potvrzuje a doplňuje ještě nějaké další info. Vše je založeno na informacích od „interních zdrojů“. Co přesně to znamená nechám na uvážení každému čtenáři. 

Podle tohoto reportu Apple opravdu chystá více iPhonů. Ten nejdůležitější se ovšem bude jmenovat iPhone 8 a bude to „prémiový model“ (jakoby současné iPhony nebyly prémiové až až…). A právě ten nabídne nový OLED displej, který bude využívat zaoblených hran, a také novou technologii snímání tlaku stisknutí, tudíž displej rozpozná dotyk i na úplných krajích samotného displeje. Tento „interní zdroj“ vypověděl Korean Heraldu, že si Apple u Samsungu objednal necelých 100 milionů takto zahnutých OLED panelů. Jedná se prý o maximum, které je Samsung schopný vyrobit.

Podle předchozích předpokladů se počítá s tím, že Samsung, který bude v příštím roce výhradním dodavatelem OLED panelů pro Apple, společnosti dodá 70 až 100 milionů OLED panelů. Což je zhruba polovina celkových ročních prodejů jablečných telefonů. Zda-li se jedná o další kachnu, nebo na této zprávě opravdu něco je, bohužel nemůžeme potvrdit/vyvrátit. Ostatně jako u většiny podobných dohadů.

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

Další články