Zavřít reklamu

Zpráv okolo nových MacBooků je opravdu požehnaně. Od vydání se objevuje jedna novinka za druhou a je skoro problém vše sledovat. Ať už jde o první dojmy a recenze, sem tam nějaký unboxing nebo i nějaká ta kritika, opravdu je o čem číst. Jedno téma se ovšem opakuje již delší dobu a postupně se k němu vyjadřuje spoustu lidí. Jedná se o kapacitu pamětí RAM. Apple nabízí nové MacBooky v konfiguracích s 8 nebo s 16GB LPDDR3 RAM. Mnoho uživatelů si na tento fakt stěžuje, že je to málo. Apple kontruje, že to jinak nešlo a dlouhodobá diskuze je na světě.

První zmínky o tom, že si v novém MacBooku Pro můžete nakonfigurovat pouze 8/16GB RAM vyústily v to, že situaci okomentoval sám Phil Shiller a to hned několikrát. Na základě jeho komentářů, které si můžete přečíst zde, se vynořilo dalších několik článků/studií/rozborů o tom, proč vlastně nejde nakonfigurovat více operační paměti. Dnes tu máme další díl do kolotoče a další odpovědi Phila Shillera na toto téma.

Instalace většího počtu RAM slotů by si totiž vyžádala zásadní přepracování celé základní desky, které by následně znamenalo, že by ubylo místa pro baterie. Navíc RAM paměti typu LPDDR3 podporují maximální kapacitu 16GB a pokud by chtěl Apple přejít na 32GB, musel by využít „nových“ pamětí DDR4, které ovšem nejsou ve své Low Powered variantě kompatibilní se starými procesory Skylake. Klasické notebookové DDR4 paměti by pak měly podstatně vyšší spotřebu a výrazně by zkrátily životnost baterie.

Apple se ohání tím, že by pohotovostní doba MacBooku Pro klesla z 30 dní na 7 a že by notebook, při použití DDR4 pamětí, měl v režimu spánku téměř dvojnásobnou spotřebu, než kterou má za použití LPDDR3. Co byste preferovali vy? Omezení maximální kapacity RAM na 16GB při zachování spotřeby a tloušťky, nebo nepatrné zvětšení velikosti notebooku s možností naspecifikovat si více RAM a snížení výdrže v pohotovostním režimu?

macbook-pro-2016-fb-5

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.