Zavřít reklamu

Google Pixel je telefon, který by měl velice snadno konkurovat veškeré špičkové konkurenci. Ještě před vydáním se nám to alespoň snažili inženýři z Googlu namluvit, jelikož svou novinku prezentovali jako totální bombu. Nemůžeme říci, že by neměli pravdu, jelikož první reakce na telefon od Googlu jsou velice pozitivní. Před pár dny jsme vám také přinesli shrnutí obrovského fototestu mezi Pixelem, iPhonem 7 a Galaxy S7. A nutno podotknout, že si Pixel nevedl vůbec špatně, ba naopak. Dnes tu máme další srovnání, tentokrát v rychlosti systému. A ani tentokrát nedopadl Google Pixel špatně, i když na iPhone stále nemá.

Pokud máte rádi platformu Android a chcete to nejlepší, co se na ní nachází, obvykle nabízel řešení Samsung se svými top modely. Kdo se nechtěl patlat s TouchWizzem a podobnými nadstavbami, mohl sáhnout po modelu Nexus, který nabízel stock Android a výrobu měl na starosti někdo z běžných výrobců. Nyní je tu ovšem telefon kompletně „made by Google“ a společnost si na něm dala velmi záležet. V podstatě nabízí to nejlepší, co v současné době na poli mobilního hardwaru existuje. Jak si tedy stojí proti novému iPhonu 7

Kompletní srovnání si můžete prohlédnout ve videu níže, musíme ovšem podotknout že toto je poprvé, co se Android (a celé jeho fungování z hlediska rychlosti systému) poprvé výrazně přiblížilo iPhonu. Není se také čemu divit. Poprvé je totiž nový Android vázán s jedním specifickým souborem hardware a inženýři z Google tak mohli konečně pořádně optimalizovat. A na systému je to vidět. V testu se srovnává standardní Pixel a iPhone 7 Plus. Volba těchto modelů má jeden hlavní důvod a tím je stejný displej, který nabízí FHD rozlišení.

V syntetických benchmarcích má iPhone stále náskok a to poměrně výrazný. Jednovláknový Geekbench dopadl pro telefon od Googlu poměrně špatně. 1565 vs 3488 bodů je opravdu deklasování soupeře. Ve vícevláknovém testu už to bylo vyrovnanější, zdejších 4103 (Pixel) vs 5590 (iPhone) už nepůsobí pro Pixel tak zle. V praxi je to ještě vyrovnanější. V případě nenáročných aplikací je reakční čas a odezva sytému téměř shodná. Jakmile se ovšem přešlo na náročnější aplikace a 3D hry, iPhone byl opět v čele.

iphone-7-vs-google-pixel-fb

Zdroj: BGR

Dnes nejčtenější

.