iStores.sk
iStores.sk

iPhone 7 versus Google Pixel – který je rychlejší?

Google Pixel je telefon, který by měl velice snadno konkurovat veškeré špičkové konkurenci. Ještě před vydáním se nám to alespoň snažili inženýři z Googlu namluvit, jelikož svou novinku prezentovali jako totální bombu. Nemůžeme říci, že by neměli pravdu, jelikož první reakce na telefon od Googlu jsou velice pozitivní. Před pár dny jsme vám také přinesli shrnutí obrovského fototestu mezi Pixelem, iPhonem 7 a Galaxy S7. A nutno podotknout, že si Pixel nevedl vůbec špatně, ba naopak. Dnes tu máme další srovnání, tentokrát v rychlosti systému. A ani tentokrát nedopadl Google Pixel špatně, i když na iPhone stále nemá.

Pokud máte rádi platformu Android a chcete to nejlepší, co se na ní nachází, obvykle nabízel řešení Samsung se svými top modely. Kdo se nechtěl patlat s TouchWizzem a podobnými nadstavbami, mohl sáhnout po modelu Nexus, který nabízel stock Android a výrobu měl na starosti někdo z běžných výrobců. Nyní je tu ovšem telefon kompletně „made by Google“ a společnost si na něm dala velmi záležet. V podstatě nabízí to nejlepší, co v současné době na poli mobilního hardwaru existuje. Jak si tedy stojí proti novému iPhonu 7

Kompletní srovnání si můžete prohlédnout ve videu níže, musíme ovšem podotknout že toto je poprvé, co se Android (a celé jeho fungování z hlediska rychlosti systému) poprvé výrazně přiblížilo iPhonu. Není se také čemu divit. Poprvé je totiž nový Android vázán s jedním specifickým souborem hardware a inženýři z Google tak mohli konečně pořádně optimalizovat. A na systému je to vidět. V testu se srovnává standardní Pixel a iPhone 7 Plus. Volba těchto modelů má jeden hlavní důvod a tím je stejný displej, který nabízí FHD rozlišení.

V syntetických benchmarcích má iPhone stále náskok a to poměrně výrazný. Jednovláknový Geekbench dopadl pro telefon od Googlu poměrně špatně. 1565 vs 3488 bodů je opravdu deklasování soupeře. Ve vícevláknovém testu už to bylo vyrovnanější, zdejších 4103 (Pixel) vs 5590 (iPhone) už nepůsobí pro Pixel tak zle. V praxi je to ještě vyrovnanější. V případě nenáročných aplikací je reakční čas a odezva sytému téměř shodná. Jakmile se ovšem přešlo na náročnější aplikace a 3D hry, iPhone byl opět v čele.

Zdroj: BGR

Leitz
Vstoupit do diskuze (5)

Diskuze

  iPhone 7 je pochopitelně rychlejší, protože má brutální procesor A10 Fusion. V praxi to potom vypadá tak, že v případě jednoduchých aplikací je kvůli líbivým animacím o něco pomalejší, ale u náročnějších her je zase pomalejší Pixel – průměrně o 5-10 sekund.

  Google má v každém případě velmi dobře našlápnuto a objevují se zákulisní informace, že si v současné době navrhuje svůj vlastní procesor pro příští generaci Pixelů a že by měl snad koupit HTC. Uvidíme za rok..

  je uplne jedno jak je pixel rychlej ma android a za pul roku bude tak zasekanej ze to pulka majitelu bude nabizet na bazosi za iphone 😉

  Tohle jsem dlouho tvrdil taky. Ale co si známý koupil Nexus 6P (který jsem mu ještě rozmlouval) a u piva se popichujeme kdo má co lepší, tak jsem musel uznat, že Android už dávno není to co dříve.. A Pixel je o dalších XY kroků napřed – především tím, že software je maximálně optimalizovaný pro googlem navržený hardware.

  Špatnou pověst udělal Androidu Samsung – tragicky optimalizované prostředí TouchWiz snižuje výkon, z multitaskingu udělal nepoužitelnou zbytečnost a časem se obvykle dostaví ono zpomalování + lagování.

  S tím musím souhlasit. Je to klasická urban story, která jen tak neumře. Mám zkušenost s verzí 5 a 6 od android. iOS 10 proti tomu dneska vypadá jako systém z minulého století.

  časy keď android sekal sú dávno preč. Na youtube je kopec videí kde seká najnovší ios. A treba ešte dodať že budúci rok by mal google okrem vlastnoručne navrhnutého procesoru predstaviť aj nový operačný systém ktorý má úplne nahradiť android. Ak neurobia nejakú chybu ako samsung pri note 7 možno nový OS urobí s ios to čo urobil android so symbianom. Teoreticky samozrejme.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

FBI odtajnila stovky textovek svých agentů. Tim Cook to v nich pěkně schytal
ios-photos-icon
Jak v iOS v aplikaci Fotky rychle označit více položek najednou
Únik zdrojového kódu z iOS 9 bezpečnost uživatelů neohrožuje, potvrdil Apple
Barclays: Náhradní baterie pro iPhony budou brzy k dispozici, což však Apple negativně ovlivní
Rozlučte se s Home Buttonem. Všechny tři letošní iPhony dostanou skutečně Face ID
15 abstraktních tapet pro váš iPhone (8.2. 2018)
8 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (8.2. 2018)
Podívejte se na více než 150 nových emoji, které se letos objeví na iPhonech, iPadech a Macích
Část zdrojového kódu z iOS 9 pro iPhone unikla na GitHub
Apple právě vydal druhou betu watchOS 4.3 pro vývojáře a druhé bety iOS 11.3 a tvOS 11.3 pro veřejné beta testery
Apple prozradil, proč se k loňskému zavedení správy napájení do iOS 10.2.1 přiznal až měsíc po jeho vydání
8 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (7.2. 2018)
Jak funguje a co vše umožňuje Kondice baterie z iOS 11.3, která řeší problém se sníženým výkonem starších iPhonu
Loňské iPhony snižování výkonu související s opotřebenou baterií takřka nezasáhne
Zákazníkům, kteří si koupili novou baterii do iPhone ještě před spuštěním zlevněné výměny, vrátí Apple nejspíše část peněz zpět
V nové betě iOS 11.3 se dozvíte, jestli vám starší baterie už snižuje výkon iPhonu
15 do modra laděných tapet pro váš iPhone (6.2. 2018)
Apple právě vydal druhé beta verze systémů iOS 11.3 a tvOS 11.3 pro vývojáře