Zavřít reklamu

Dnes se podíváme na další velký fototest telefonů, který dala dohromady redakce magazínu The Verge. Síly si změřil Apple iPhone 7, novinka Google Pixel a současná vlajková loď Samsungu, Galaxy S7 Edge. Přinášíme vám tak shrnutí obrovského testu, který v originále najdete zde. Největší neznámou bude výkon novinky od Googlu, jelikož ještě před vydáním jí vývojáři vynášeli do nebes tak, jako už dlouho nikdo žádný telefon nevynášel. Pojďme se tedy podívat, zda-li je Google Pixel opravdu tím nejlepším fotomobilem na trhu.

První testovací sada obrázků zkoumá, která čočka, respektive senzor, dokáže zachytit nejširší dynamický rozsah na fotografiích. Jakmile jsou ideální podmínky na focení, tj. ideální světlo a klidný záběr, vypadá to, že Pixel nemá příliš konkurenci. Níže si můžete prohlédnout dvě snímkové kombinace v plném rozlišení. Výsledek nechám na vás.

comparison-4-0

comparison-8-0

Další je test, který porovnává výsledné barevné podání fotografie. Zde je na první pohled vidět, že snímek iPhonu 7 vypadá poměrně chladněji, než ostatní dva. Podání barev je u iPhonu více neutrální. Obrázek z Pixelu je zabarvený lehce do zelena, zatímco S7 Edge táhne více do modra.

comparison-2-0

Co se týče detailních záběrů a ostrosti, zde dopadl nejlépe Google Pixel. V závěsu za ním Samsung Galaxy S7 Edge a na posledním místě se umístil iPhone 7. Makro snímky nejsou jeho největší doménou a na obrázku níže je to jasně vidět. Obrázek z Pixelu vypadá sice nejostřeji, ale jako na jediném je vidět množství post processingu, který musel telefon s fotkou udělat.

comparison-5

Fotografie za špatného osvětlení iPhonům nikdy příliš nešly. První iPhony tím byly pověstné a jakmile chtě uživatel fotit něco za šera, fotka vypadala tragicky. iPhone 7 to všam relativně vyřešil a fotky za zhoršených světelných podmínek jsou tak velice dobré. Z těchto tří telefonů vychází pravděpodobně nejlépe.

comparison1-0

comparison-3-0

comparison-6-0

Selfie kamera je dnes již základním stavebním kamenem každého smartphonu. Nový iPhone 7 má konečně přední kameru, co dokáže snímat kvalitní obrázky a je to znát. Oproti konkurentům jsou snímky poněkud teplejší, zase čočka zabírá o něco užší záběr. Níže se opět můžete podívat na porovnání.

comparison-front-1

V případě nahrávání videa jsou všechny tři telefony podobné. Všechny dokáží nahrávat 4K video, ovšem jen při 30fps. Všechny také zvládají slow motion 720p/240. Kvalita videí je víceméně shodná, každý telefon však nabízí odlišnou reprodukci barev (viz výše). Samsung a Apple vybavili své telefony optickou stabilizací, která funguje jak pro fotky, tak pro videa. Google nabízí pouze digitální stabilizaci a navíc pouze u videa.

Kamera v Google Pixel nabízí nejširší záběr, tudíž se na snímek focený ze stejné vzdálenosti vejde nejvíce informací. Co se týče světelnosti senzoru, nejlépe by na tom měl být Samsung. Na snímcích níže to můžete porovnat. Jaký telefon tedy podle vás fotí nejlépe? U autorů původního článku zvítězil Google Pixel, u vás?

comparison-9-0

Zdroj: The Verge

Dnes nejčtenější

.