Velký fototest: iPhone 7 vs Google Pixel vs Galaxy S7 Edge

Dnes se podíváme na další velký fototest telefonů, který dala dohromady redakce magazínu The Verge. Síly si změřil Apple iPhone 7, novinka Google Pixel a současná vlajková loď Samsungu, Galaxy S7 Edge. Přinášíme vám tak shrnutí obrovského testu, který v originále najdete zde. Největší neznámou bude výkon novinky od Googlu, jelikož ještě před vydáním jí vývojáři vynášeli do nebes tak, jako už dlouho nikdo žádný telefon nevynášel. Pojďme se tedy podívat, zda-li je Google Pixel opravdu tím nejlepším fotomobilem na trhu.

První testovací sada obrázků zkoumá, která čočka, respektive senzor, dokáže zachytit nejširší dynamický rozsah na fotografiích. Jakmile jsou ideální podmínky na focení, tj. ideální světlo a klidný záběr, vypadá to, že Pixel nemá příliš konkurenci. Níže si můžete prohlédnout dvě snímkové kombinace v plném rozlišení. Výsledek nechám na vás.

comparison-4-0

comparison-8-0

Další je test, který porovnává výsledné barevné podání fotografie. Zde je na první pohled vidět, že snímek iPhonu 7 vypadá poměrně chladněji, než ostatní dva. Podání barev je u iPhonu více neutrální. Obrázek z Pixelu je zabarvený lehce do zelena, zatímco S7 Edge táhne více do modra.

comparison-2-0

Co se týče detailních záběrů a ostrosti, zde dopadl nejlépe Google Pixel. V závěsu za ním Samsung Galaxy S7 Edge a na posledním místě se umístil iPhone 7. Makro snímky nejsou jeho největší doménou a na obrázku níže je to jasně vidět. Obrázek z Pixelu vypadá sice nejostřeji, ale jako na jediném je vidět množství post processingu, který musel telefon s fotkou udělat.

comparison-5

Fotografie za špatného osvětlení iPhonům nikdy příliš nešly. První iPhony tím byly pověstné a jakmile chtě uživatel fotit něco za šera, fotka vypadala tragicky. iPhone 7 to všam relativně vyřešil a fotky za zhoršených světelných podmínek jsou tak velice dobré. Z těchto tří telefonů vychází pravděpodobně nejlépe.

comparison1-0

comparison-3-0

comparison-6-0

Selfie kamera je dnes již základním stavebním kamenem každého smartphonu. Nový iPhone 7 má konečně přední kameru, co dokáže snímat kvalitní obrázky a je to znát. Oproti konkurentům jsou snímky poněkud teplejší, zase čočka zabírá o něco užší záběr. Níže se opět můžete podívat na porovnání.

comparison-front-1

V případě nahrávání videa jsou všechny tři telefony podobné. Všechny dokáží nahrávat 4K video, ovšem jen při 30fps. Všechny také zvládají slow motion 720p/240. Kvalita videí je víceméně shodná, každý telefon však nabízí odlišnou reprodukci barev (viz výše). Samsung a Apple vybavili své telefony optickou stabilizací, která funguje jak pro fotky, tak pro videa. Google nabízí pouze digitální stabilizaci a navíc pouze u videa.

Kamera v Google Pixel nabízí nejširší záběr, tudíž se na snímek focený ze stejné vzdálenosti vejde nejvíce informací. Co se týče světelnosti senzoru, nejlépe by na tom měl být Samsung. Na snímcích níže to můžete porovnat. Jaký telefon tedy podle vás fotí nejlépe? U autorů původního článku zvítězil Google Pixel, u vás?

comparison-9-0

Zdroj: The Verge

|
6
Leitz

Diskuze

  Fotky sa moc neodlišujú. veľkú rolu tam hrá nastavenie JPG komprimácie, kto chce vyžmýkať z iPhonu maximum, fotí do RAW. V RAWe sa dá každá fotka vyladit podľa konkrétneho požiadavku na finálny snímok.

  Reagovat

  Dynamický rozsah je u všech prakticky stejný. Ze by měl některý více detailů ve stínu a světl, to se říct nedá. Pravda je, že u prvního snímku má iPhone poměrně hrozné vyvážení bílé za co také může podání listů. U pixelu je to poladěno lépe i s větším kontrastem.
  Naproti tomu Pixelův postprocesing je tak přehnaný, že degraduje detail. To je vidět krásně na fotografiích č.3 kdy tráva už nemá takový detail jako soupeři a ještě víc je to vidět na fotografiích cihlových budov.
  Na poslední fotografii s květinou taky dopadl Pixel nejhůře a o nočních fotografiích nemluvě. Tam iPhone exceluje.
  Já bych zvolil vítězem Samsung protože i jeho rychlost ostření je skvělá.

  Reagovat

  Nitrák ve všem 100% souhlasí s JKJ, proto jsem ničím nepřispíval.
  Fotky z Pixelu se mi nelíbí a S7 Edge je malinko lepší než iPhone 7 Plus.

  Co se mě osobně týká, tak upřednostňuji fotoaparát s co možná nejširším ohniskem a co největší plochou senzoru, současně aspoň 16MPix rozlišení.

  Z mnoha důvodů:

  1) Mobil je pro mě fotozápisník, proto je pro mě důležité, aby na fotografii bylo co možná nejvíc obsahu = raději širší ohnisko.

  2) Čím větší plocha senzoru (a velikost jednotlivého pixelu), tím méně digitálního šumu, tím vyšší hodnoty ISO díky tomu lze použít fintu, kterou donutíte fotoaparát použít co nejkratší čas závěrky= nerozmazaná rychle zaostřená momentka.

  3) Světelnost je parametr, jenž mě vůbec nezajímá, k focení za zhoršených světelných podmínek slouží stativ a DSLR nebo mirrorless.

  4) Vyšší rozlišení = více detailů = snadný ořez.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz