Zavřít reklamu

Dnes byla na Novém Zélandu spuštěna platební služba Apple Pay. Zéland se tak stal jedenáctou zemí na světě, kde je tento systém dostupný. Z lokální stránky Apple Pay bylo odstraněno upozornění „Coming Soon“ a správci stránky zároveň potvrdili, že je v zemi Apple Pay ode dneška plně funkční.

Apple Pay je na Novém Zélandu k dispozici ve spolupráci s bankou ANZ, což v současné chvíli znamená, že k platbě touto cestou lze použít jen karty vydané jmenovanou bankou. Některé banky v Austrálii a na Novém Zélandu se zdráhaly do partnerství s Apple Pay jít, a to kvůli poplatkům, které Apple vybírá, ředitelka ANZ Liz Maguire však magazínu Stuff uvedla, že jí to za to stojí.

„Více než cokoliv jiného je pro nás důležité to, že nám služba přivádí další zákazník. Myslím si, že službu bude využívat plno lidí, protože je neuvěřitelně jednoduchá.“ „Myslíme si, že na trhu je o Apple Pay velký zájem, a po jeho oznámení byly sociální sítě zaplaveny dotazy na to, kdy ho jednotlivé banky začnou nabízet.“

Apple Pay je kompatibilní s novějšími iPhony počínaje iPhonem 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus nebo SE až po novinky iPhone 7 a 7 Plus. Po propojení s Apple Watch můžete Apple Pay používat i s iPhonem 5, 5c a 5s. Apple upozornil novozélandské zákazníky, že po nich může být z bezpečnostních důvodů požadován PIN kód při transakcích nad 80 novozélandských dolarů. Apple Pay zároveň získal podporu na spoustě míst na Novém Zélandu – patří mezi ně například síť McDonald’s, Domino’s , Glassons, K-Mart, Hallenstein Brothers, Storm a další. Apple Pay je tedy nyní k dispozici ve Spojených státech, Spojeném království, Číně, Austrálii, Rusku, Kanadě, Švýcarsku, Singapuru, Francii, Hong Kongu a nyní i na Novém Zélandu. Do konce tohoto roku je plánováno rozšíření do Španělska.

Apple Pay FB 2

Zdroj: MacRumors.com

Dnes nejčtenější

.