Zavřít reklamu

O nových displejích, které se mají objevit v nadcházejícím iPhonu 8, jsme vás již informovali již několikrát. Mělo by se jednat o OLED panely, které Apple využije poprvé ve své historii. Displeje by podle posledních informací měly být zároveň i zakřivené, podobně jako to dělá Samsung u svých modelů Edge. Otázkou ovšem zůstává, kdo pro Apple tyto displeje vyrobí. V létě se objevily informace o tom, že se tato otázka začala řešit a vzešlo z toho několik návrhů. Nyní to vypadá, že tuto obří zakázku (částečně) dostane společnost Sharp.

Apple je s Sharpem uprostřed jednání a to poslední, na čem údajně záleží je, zda-li má Sharp dostatečné výrobní kapacity na to, aby dokázal pokrýt obrovskou výrobu displejů pro iPhone 8. Pokud vše klapne, Sharp ovšem nebude jediný, kdo bude OLED panely pro Apple vyrábět. Podle informací agentury Bloomberg se Apple snaží uzavřít dohodu s několika dodavateli, jelikož chce společnost OLED panely pro více typů zařízení. Kromě iPhonů bychom se tak mohli dočkat například iPadů nebo Apple Wach.

Apple tedy jaksi tlačí na to, aby Sharp dostal do byznysu výroby OLED panelů. Společnost Sharp byla v létě tohoto roku zakoupena jedním z hlavních výrobců Applu, Foxconnem. Je tedy strategickým záměrem, aby byl Sharp jedním z hlavních výrobců nových panelů pro nadcházející zařízení.

iPhone 8 czech koncept FB

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.