Zavřít reklamu

Apple na začátku září představil kromě nových iPhonů a Apple Watch i zcela nová bezdrátová sluchátka Apple AirPods. Ty se ihned po konferenci staly díky svému vzhledu posměškem internetu. Mnoho lidí si stěžovalo také na cenu sluchátek samotných, která se ale o mnoho od ostatních konkurentů neliší. Oproti některým modelům jsou AirPods dokonce i levnější.

Na druhou stranu přináší nová sluchátka za cenu 4 990 korun nejnovější technologie, mezi které patří například zcela nový čip Apple W1, který je obsažen i ve sluchátkách Beats PowerBeats 3. Sluchátka se začnou prodávat až během října, takže se zatím nedá ani říci, jak na ně zákazníci zareagují.

Nový průzkum od Bank of America Merrily Lynch naznačuje, že by mohla být nová sluchátka populárnější, než se mohlo zdát. Podle průzkumu vychází, že 12 % z dotázaných si plánuje AirPods pořídit. Za upozornění stojí, že se nejedná od 12 % majitelů iPhonů, ale pouze o 12 % dotázaných. To je po hlubším prozkoumání velmi zajímavé vzhledem k faktu, že Apple o nových sluchátkách neudělal zatím žádnou reklamu.

airpods-pruzkum

Společnost, která má průzkum na svědomí, předpovídá, že AirPods vynesou kalifornské společnosti Apple výdělek 3 miliard dolarů. Tím by se sluchátka stala větším úspěchem, než hudební streamovací služba Apple Music. Tu Apple spustil už před rokem.

Dalším zajímavým výsledkem průzkumu je tvrzení, že novou generaci Apple Watch Series 2 si plánuje pořídit méně lidí, než AirPods. Konkrétně plánuje koupi nových chytrých hodinek od Applu pouze 8 % z dotázaných.

apple-airpods-fb

Zdroj: bgr

Dnes nejčtenější

.