Zavřít reklamu

iPhone 7 Plus od svého vydání vzbuzuje jednu podstatnou otázku. Jak dobře bude nový počin Appu fotit. Jak dokázal Apple využít potenciál dvou čoček, jak se telefon srovná se špičkovými konkurenty (S7 Edge) a zda-li bude kvalita snímků na takové úrovni, že se bude moci rovnat levným zrcadlovkám. Několik článků, které pojednávaly o kvalitě fotoaparátu jsme tu už měli. Například zdezde. Nyní se ovšem na webu objevilo velice povedené srovnání, kde proti sobě stojí nový iPhone 7 Plus a entry level zrcadlovka od Canonu. 

Na jedné straně tedy máme telefon s cenou atakující 30 tisíc korun (v některých konfiguracích i převyšující tuto metu) a na té druhé stojí digitální zrcadlovka Canon EOS 650 s 40mm f/2,8  objektivem v hodnotě nějakých 15-20 tisíc korun. Zde je ovšem nutné podotknout, že se jedná o 4 roky starý model, který už má na trhu nástupce. Nicméně pojďme se podívat, z čeho se test autorů magazínu iMore skládal.

Hlavním hrdinou tohoto testu je nový režim Portrait, který se v současné době nachází ve fázi betatestování, v novém iOS 10.1. Fotografie pořízené tímto režimem se pak porovnají s tím, co vylezlo z klasické zrcadlovky. Všechny fotky se fotily z ruky, bez použití stativu, všechno nastavení bylo foceno na automat a do JPEGu bez použití jakéhokoliv post-procesingu. Pojďme se tedy podívat na konečné snímky.

První sada se zaměřuje na exteriérové fotografie postav/obličejů. První snímek je vždycky vyfocen iPhonem, druhý následně Canonem. Názor si můžete dle fotek udělat sami.

Druhá sada obsahuje také snímky obličeje, tentokrát ovšem z vnitřního prostředí. Zde se projeví lepší kvalita senzoru zrcadlovky, která dokáže zpracovat více informací a neobsahuje téměř žádný šum (na rozdíl od iPhonu 7). Všimněte si však parádního efektu rozmazaného pozadí na fotografiích z telefonu.

Na třetí sadě fotografií je hlavním figurantem pes a tentokrát je výsledek o poznání lepší, než snímky z vnitřních prostor. Vypadá to, že tato scéna je pro iPhone 7 Plus ideální.

Na následující sadě fotografií najdeme snímky produktů, které se často fotí k různým recenzím nebo jiným specificky zaměřeným článkům. Dle autora je velice důležité, jaké jsou světelné podmínky. Pokud je světlo v pořádku, iPhone 7 Plus umí udělat fantastické fotografie. Jakmile jsou ovšem světelné podmínky horší, fotografie jsou špatné.

Další sada fotografií se zaměřuje na makro snímky květin. V tomto případě jsme tedy trochu mimo hlavní pole působnosti portrétového režimu, ale autor testu to chtěl stejně tak vyzkoušet. Jak to dopadlo, můžete posoudit sami. Opět připomenu, že první fotografie je z iPhonu, druhá z DSLR.

Na závěr tu máme několik typických barových snímků, tj. fotky sklenice a lahve od whisky. Fotografie lahve nedopadla zas tak špatně, ovšem s fotografií sklenice si iPhone 7 Plus příliš dobře neporadil.

Jaký si z těchto fotek odnesete závěr, nechám zcela na vás. Výše máte k dispozici originální fotografie v takové podobě, v jaké je na web umístil autor testu. Původní článek si můžete přečíst zde, pokud máte zájem o podrobnější doprovodný komentář.

Z testu je nicméně jasně patrné, jak velký pokrok fotoaparáty v telefonech udělaly. V ideálních světelných podmínek jsou totiž výsledné fotografie velice podobné těm, které vyfotí klasická zrcadlovka (i když v tomto případě ta z nejnižší cenové kategorie). Někdy se fotka prostě nepovedla, ale vzhledem k tomu, že je Portrait režim stále ve fázi beta, je dost dobře možné, že toho Apple stihne ještě spoustu vychytat.

iphone-7-plus-gold-dual-camera-fb

Zdroj: iMore

Související články

Dnes nejčtenější

.