Zavřít reklamu

Touch ID iconApple v dubnu podal žádost o patent, který popisuje, jak by mělo zařízení s Touch ID ukládat neautorizované biometrické informace. Tím by Apple ještě více zlepšil bezpečnost svých zařízení, která jsou již nyní na velmi dobré úrovni. Zařízení by mělo uchovat otisky a fotografii člověka, který by se snažil neoprávněně zařízení odemknout.

Úřad pro patenty a ochranné známky Spojených států amerických dnes zveřejnil patent jednoduchého vynálezu Applu, který ho nazval „Biometric capture for unauthorized user identification.“ Zařízení by mělo pomocí Touch ID, fotoaparátu a dalších senzorů zachytit informace o potenciálním zloději. Zachycení otisku prstu zloděje funguje stejně jako proces ověření při odemykání přes Touch ID.

Nyní máte celkem pět pokusů k odemknutí zařízení přes Touch ID, než vás iPhone nebo iPad požádá o zadání hesla. Po deseti špatných zadání hesla se zařízení na určitý čas „znefunkční.“ Pokud máte nastavené automatické smazání všech dat, tak se tak po deseti špatných pokusech stane. Dalším zabezpečením je požadování hesla po restartování zařízení, po uplynutí 48 hodin od posledního odemknutí a při pokusu o změnu hesla nebo spravování Touch ID.

diagramy-apple-touch-id-security
Diagramy ukazující různé implementace nového patentu.

Nový patent je také aktivován takzvanými spouštěči. Ty jsou ale rozdílné od těch předchozích. Například uložení otisku prstu a fotky uživatele proběhne ihned po jediném špatném rozpoznání identity. Tyto data budou uložena buď do paměti zařízení nebo odeslány na vzdálený server pro další vyhodnocení. Dále by měly být data uložena v lokální paměti po daném čase promazávána, aby zbytečně nezaplňovala paměť. Také budou promazávána, pokud systém vyhodnotí, že už nejsou důležitá. Takovým případem by mohl být opakující se pokus dítěte uživatele jeho zařízení odemknout.

Apple dále tvrdí, že by se nashromážděná biometrická data mohla serverovými systémy porovnávat s daty již známých uživatelů. Jako další vlastnost zvýšeného zabezpečení uvádí Apple funkci systému zaznamenávat, co se neoprávněný uživatel snažil na zařízení dělat.

Dnes zveřejněná žádost o patent by mohla posunout aktivní zabezpečení na novou úroveň a nabídnout majitelům zařízení ochranu, kterou by u jiných výrobců jen s těží našli. Apple v žádosti o patent uvedl jako investory Byrona B. Hana, Craiga A. Marciniaka a Johna A. Wrighta.

iphone se - touch id-fb

Zdroj: appleinsider

Související články

Dnes nejčtenější

.