Zavřít reklamu

Pokud pilně testujete beta verze iOS 13, iPadOS 13 a macOS 10.15, tak jste si mohli při přihlašování na webové rozhraní iCloud všimnout příjemné změny. Pro přihlášení k vašemu iCloudu už nemusíte zadávat heslo, stačí využít ověření pomocí Face ID či Touch ID. To znamená, že pokud se z jakéhokoliv důvodu budete chtít na iCloudu přihlásit k vašemu účtu, tak se namísto klasického rozhraní pro zadání uživatelského jména a hesla zobrazí obrazovka, která se vás zeptá, zdali se chcete k iCloudu přihlásit pomocí vašeho Apple ID a biometrického ověření. Poté se stačí jednoduše autorizovat a jste přihlášeni.

Pokud vlastníte zařízení s Face ID, tak se můžete přihlásit pomocí vaší tváře. Pokud naopak vlastníte starší iPhone anebo iPad či MacBook, tak se můžete přihlásit otiskem prstu. Pokud se na stránky icloud.com přemístíte v Safari skrze zařízení, které má nainstalovanou beta verzi systému, tak budete automaticky přesměrování na stránky beta.icloud.com, kde se nová funkce nachází. V případě, že se tak nestane, tak se samozřejmě můžete na stránky beta.icloud.com přesunout manuálně. Tak jako tak ale musíte mít nainstalovaný operační systém iOS 13, iPadOS 13, anebo macOS 10.15 Catalina. Pokud byste si přihlášení pomocí Face ID či Touch ID chtěli vyzkoušet na starších systémech, tak vás zklamu.

Přihlášení k vašemu iCloudu pomocí Face ID či Touch ID je velice podobné tomu, jako kdybyste si chtěli na App Storu stáhnout nějakou aplikaci či hru. Jedná o velice šikovnou funkci, která dokáže zjednodušit autorizaci. Komu by se taky v dnešní době chtělo zadávat složité heslo. S největší pravděpodobností je přidání této funkce prvním krůčkem v zavedení Sign in with Apple – platforma podobná například Sign in with Google, či Facebook. Tuto novinku jablečná společnost představila na letošní konferenci WWDC 2019. Vývojáři by se jí měli dočkat již brzy – dle kalifornského giganta letos v létě.

Související články

Dnes nejčtenější