Zavřít reklamu

Cryorig Ola iconKdyž Apple přesně před třemi lety představil zcela přepracovaný Mac Pro, který si někteří kvůli jeho tvaru mohou splést s košem na odpadky nebo popelníkem, byla to doslova revoluce. Revoluční byl hlavně design a to nejenom samotné skříně, ale i vnitřku počítače, protože při představení nikdo nechápal, jak Apple mohl do tak malého těla schovat tak kvalitní komponenty. Jedinečné bylo i chlazení, které funguje na podobném principu, jako když jde kouř komínem. Od té doby už Apple Mac Pro neaktualizoval, i tak ale stále jde o revoluční počítač pro profesionály, který chce mnoho firem okopírovat a některým se to již povedlo.

To nic ale nemění na tom, že Mac Pro je neuvěřitelně drahý, alespoň pro běžného uživatele. Pokud ale toužíte mít podobný počítač i na svém stole, brzy to bude možné. Společnost Cryorig totiž představila počítačovou skříň (válec) s názvem Ola, který  vám umožní sestavit si jedinečný počítač, který rozhodně zaujme.

Cryorig Ola podporuje desku formátu mini-ITX, ke které lze připojit grafickou kartu do délky 28cm, tudíž například i výkonou grafiku GeForce GTX 1080 od NVIDIA. Do pětikilového a téměř 38cm vysokého válce se ale vejdou i dva disky, kdy jeden může být 3,5″ a druhý musí být 2,5″. Bohužel kvůli stísněnému prostoru není možné použít vysoké chladiče pro procesory, ale o chlazení se stará velký 140mm ventilátor v horní části, který vyfukuje horký vzduch ven stejně jako Mac Pro a po stranách najdete i další dvě štěrbiny pro přívod studeného vzduchu. Vzduch tak skříní chytře cirkuluje, díky čemuž se komponenty uvnitř poměrně účinně chladí.

Cryorig skříň Ola ještě dokončuje a dostupná by měla být až v polovině příštího roku. Společnost ukáže první funkční modely na veletrhu Computex a podle informací na oficiálních stránkách bude možné si navolit materiál, ze kterého má být přední část skříně. Vybrat si budete moct například z broušeného hliníku se zajímavou strukturou nebo dokonce ze dřevěné dýhy. Informace o ceně a další podrobnosti budou zveřejněny, jakmile Cryorig dofinalizuje design.

Cryorig Ola FB
Cryorig Ola 2
Cryorig Ola 1

*zdroj: živěcryorig

Dnes nejčtenější

.