Zavřít reklamu

Apple během mediálního eventu, na kterém představil své nejnovější produkty ukázal také nová videa, mezi které patří také video prezentující výrobní proces nového Mac Pro. Výroba nového profesionálního počítače společnosti Apple probíhá kompletně v USA a podílí se na ni přes 2000 zaměstnanců. Celý výrobní proces vám nejspíš připomene výrobní procesy, které známe z těch luxusnějších automobilek.

Produktový designér Creg Koenig během videa popisuje to, co máme možnost vidět a vysvětluje jaké procesy a nástroje Apple při výrobě Mac Pro používá. Koenig konstatuje, že jednou z nejpodstatnějších novinek pro Apple je použití hydraulického lisování skříně Mac Pro, což je proces, během kterého se počáteční kus hliníku změní v tvar skříně, který již za několik týdnů uvidí první uživatelé na svých stolech.

Hluboké tažení je proces, při kterém lze vytvořit velmi účinně čistý tvar přesně v takové části v jaké potřebuje. Apple by mohl vzít obrovský kus hliníku a na soustruhu vytvořit tvar, který známe z Mac Pro se stejným výsledkem. Při tomto způsobu by však vzniklo velké množství odpadního materiálu a proces výroby by byl velmi neefektivní. Hluboké tažení umožní vytvořit z kusu kovu tvar, který se velmi blíží konečnému tvaru Mac Pro. Následně je skříň Mac Pro vysoustružena a vyčištěna tak, abychom dosáhli požadované tolerance, kterou vyžadujeme při leštění.

Související články

Dnes nejčtenější