Zavřít reklamu

Společnost Microsoft plánuje v nejbližších několika týdnech provést u svého Outlooku pro Mac několik výrazných změn. Ty se budou týkat nejenom designu aplikace, ale také výkonu nebo zlepšení synchronizace. Cílem aktualizace Outlooku pro Mac je uvedení aplikace do souladu s tím, co je již k dispozici ve verzi pro web a platformu iOS.

Outlook pro Mac se dočká nových možností zobrazení pro čtení i psaní e-mailů, nové uživatelské rozhraní pro tvorbu nových zpráv nebo třeba podpory pro ignorování e-mailů. Mezi další vylepšení patří změna panelů, umožňující přizpůsobit hlavní vzhled aplikace představám a potřebám uživatele. Vedle hlavní obrazovky pak přibyde panel s denním zobrazením a názvem „My Day“, který nabídne rychlý náhled na denní rozvrh, aniž by uživatel musel opustit prostředí aplikace Outlook. Dále došlo k přesunutí panelu pro vyhledávání a integraci nástroje Microsoft Search v zájmu lepších výsledků. Horní část okna aplikace se promění v plně přizpůsobitelnou nástrojovou lištu v souladu s prostředím Macu. Nová technologie synchronizace by zase měla zaručit výrazné vylepšení výkonu u všech e-mailových účtů včetně Gmailu. Díky dílčím změnám v uživatelském rozhraní bude zase možné aplikaci přizpůsobit na maximum, zobrazit kalendář a mnoho dalšího.

Aktualizovaná verze aplikace Outlook pro Mac se v průběhu tohoto týdne postupně dostane mezi první uživatele z řad beta testerů, v následujících týdnech až měsících se nový Outlook bude postupně šířit dál. Kromě přepracovaného Outlooku se tento měsíc Microsoft předvedl ještě s aplikací Office. Jak název napovídá, jedná se nástroj, který slučuje hlavní funkce Excelu, Wordu a PowerPointu.

Související články

Dnes nejčtenější