Zavřít reklamu

Kdo by neznal aplikace Waze, která je v mnoha ohledech spolehlivější než mapy od Googlu nebo Applu a takřka vždy vás spolehlivě dovede do cíle. Alespoň co se týče silnic a dálnic, jedná se o nejlepšího společníka široko daleko a řada řidičů na něj nedá dopustit. Přesto se už léta design příliš nezměnil a vývojáři si říkali, že je čas na radikální, ale nezbytný krok. Aplikaci a celkovou vizáž značky tak oděli do o poznání veselejších barev a především odlehčili celkový dojem, kterým Waze působí.

Pokud bychom měli jmenovat jednu jedinou aplikaci, bez níž se na silnici neobejdete, je to právě Waze. Tenhle nenápadný software se objevil před pár lety a od té doby si získal přízeň milionů fanoušků, kteří aplikaci na denní bázi používají během cest do práce či za rodinou. Konec konců, Waze vás upozorní i na zácpy, práce na silnici, nejrůznější omezení nebo radary. Nespočtu řidičů tak aplikace ušetřila pořádnou šlamastyku a zároveň je bezpečně dovedla do cíle. Přesto tvůrci chtěli překopat dosavadní design a nabídnout zkrátka něco navíc. Přišli tak s radikální změnou, pravděpodobně největší za posledních několik let, která celou značku promění v daleko optimističtější a přívětivější verzi sebe sama.

Každá ikonka v aplikaci tak bude vyjadřovat nejen minimalismus a jednoduchost, ale i radost a pozitivní náladu. Dokonce i naštvaní smajlíci se dočkali přepracování a jejich obličeje nevypadají tak pesimisticky. Dohromady takto vývojáři redesignovali 30 emotikonů, kteří nově odpovídají celkové vizáži aplikace a zároveň nabízí přesnější popis vaší aktuální nálady. Zároveň se tvůrci zaměřili na jednodušší používání a systém bloků, kdy je vše přehledně seřazené a nemusíte se bát přehršle informací. Tak či onak se jedná o krok dobrým směrem a je dobře, že vývojáři ví, jak na uživatele zapůsobit i po tolika letech. Nezbývá než doufat, že se budou nadcházející aktualizace nést v podobném duchu.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější