Zavřít reklamu

Nový Mac Pro od jablečné společnosti byl představen již před několika měsíci v rámci vývojářské konference WWDC. Spatřit světlo světa pro širokou veřejnost by měl již brzy, Apple u něj konkrétně uvádí letošní podzim. Mnoho lidí si však z nového Macu Pro dělalo spíše legraci – někteří kvůli jeho designu, většina ale především kvůli cenovce. Na YouTube a různých fórech se tak začaly objevovat informace o tom, jaký stroj na platformě Windows jste schopni sestavit za cenu základního modelu Macu Pro. Tentokrát jsme se však posunuli ještě dál, jelikož se na magazínu The Verge objevila informace o projektu v podobě počítačové skříně, která se velmi nápadně podobá skříni, ve které bude umístěn hardware Macu Pro. Díky té si tak můžete postavit falešný Mac Pro s Windows či Linux.

O sestrojení této počítačové skříně se zasloužil známý návrhář počítačových skříní, který si říká Dune. Svou nově navrženou skříň, která se nápadně podobá skříni Macu Pro, pojmenoval Dune Pro. Ta nabídne tělo z nerezové oceli a její přední část bude disponovat speciálně navrženými ventilačními otvory. Na vrchní straně skříně najdete dva USB-C porty a bočnice bude vyhotovená z hliníku. Na vršku skříně Dune Pro najdete také madla, která slouží kromě přenášení také k celkovému „odstrojení“ skříně zvednutím, čímž dostanete jednoduchý přístup ke všem vnitřnostem. Dune Pro s těmito madly sice budete schopni přenášet, avšak onu možnost „odstrojení“ byste zde hledali marně. To je však jedna z mála věcí, kterými se skříň Macu Pro od skříně Dune Pro liší.

Podle samotného návrháře bude k dispozici více modelů skříně Dune Pro – v případě jedné z nich se na těle bude nacházet ještě více ventilačních otvorů. Návrhář Dune svoji skříň popisuje následovně: „Myslíme si, že možnost výběru není určená jen profesionálům, ale naprosto všem. Je jedno, kdo jste, skříň Dune Pro vám dává možnost neomezené personalizace přesně pro vaše potřeby. Skříň Dune Pro je vytvořena pro všechny účely – dává vám flexibilitu a svobodu při vytváření vlastní počítačových konfigurací.“ Je velice pravděpodobné, že se mnoho uživatelů pokusí vytvořit vlastní „Mac Pro“ z dílů nakoupených jednotlivě, na kterých se poté pokusí spustit Hackintosh. Díky skříni Dune Pro tak Mac Pro rozeznáte pouze poté, co se podíváte na hardwarové komponenty. Tuto počítačovou skříň  si však ihned zakoupit nemůžete. Prozatím se totiž jedná o pouhý projekt, který se však již 21. října objeví na Kickstarteru. Její vznik tak samozřejmě budete moci podpořit finanční částkou. Na webové stránky skříně Dune Pro se můžete podívat zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.