• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Ignorujte pochybovače: Tohle je důvod, proč bude iPhone 7 zase tak úspěšný

  iPhone 7 without 3,5mm jack iconAkcie Applu klesly od května 2015 o 25% a analytici z Wall Street předpovídají, že jak akcie, tak i prodeje iPhonů budou nadále klesat. Tavis C. McCourt a Mike Koban se dokonce domnívají, že pokles bude pokračovat i po představení iPhonu 7. Teorie, že nový telefon od Applu nebude zase tak velká výhra, spočívá v tom, že většina lidí si myslí, že očekávaná vylepšení v novém iPhonu, nebudou zase tak velkolepá. Například iPhone 6 měl takový úspěch, že relativně jen malá část lidí měla potřebu kupovat si iPhone 6s, který nepřinesl tolik vylepšení.

  Nový iPhone 7 by se měl dočkat hned několika změn a to nekovového těla, absencí jack konektoru a odstranění domovského tlačítka. Všimněte si, že ani jedna ze změn nepřináší něco “nového”. Jsou to kosmetické úpravy. Avšak právě tyto změny by mohly posunout nový iPhone dopředu a nazvat tak všechny staré iPhony, jako telefony včerejška. Dobře si můžeme porovnat tyto věci s prvním iPodem. Ten měl bílá sluchátka a bílý napájecí kabel. To bylo do té doby nevídané, všechna zařízení totiž měla sluchátka i dráty černá. To lidi ihned odlišovalo a pokud jste měli bílá sluchátka, okamžitě jste tím říkali “dívej, mám iPod”. Je to jakýsi styl, přece nikdo nechce být tím jediným klukem ve škole, který má Walkman a všichni ostatní mají iPod.

  evolution of the ipod_02

  Podobná situace se opakovala i u zlatého iPhonu 5s, nebo velkého iPhonu 6 Plus. Po představení těchto zařízení se začalo říkat, že nikdo přece nechce obyčejný černý, nebo malý telefon. Apple umí tyto věci udělat skvěle. Představte si, že půjdete s kamarády na oběd a položíte před sebe nový iPhone 7. Když bude bez domovského tlačítka, všichni budou chtít vidět, jak to funguje. Když nebude telefon kovový, všichni se budou ptát, jak se v ruce drží. Pokud budete mít bezdrátová sluchátka, zeptají se vás, jak ta hudba zní.

  Nejlepším ne-technickým příkladem je pivo značky Corona. Není žádný důvod, proč mít na kraji sklenice kousek limetky. Avšak od té doby, co barmani zjistili, že se prodalo více piv Corona s kouskem limetky na sklenici, začali ji tam dávat. To funguje jednoduše, protože když jeden zákazník vidí, že někdo jiný dostane láhev s limetkou, řekne: “Co to je? A můžu to mít taky?”. Pokud máte sklenici bez limetky, nikdo neví, co za pivo pijete.

  corona

  iPhone 7 FB


  *Zdroj: businessinsider

  Leitz

  Diskuze

   Podľa mňa Apple fungoval inak. A snáď aj bude.
   Keď to dám k tomu pivu, tak dôvod prečo ho chcem nie je limetka a má ju každý, ale chuť, či kvalita bez ohľadu na limetku.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  HighSky - Obchodujte online