iStores.sk
iStores.sk

Google Maps budou schopné předpovědět, kam máte právě namířeno

Google Maps iconMinulý mesiac dostala služba Google Maps možnosť identifikovať najlacnejšie čerpacie stanice vo vašom okolí a dnes dostáva ďalšiu novinku, ktorá by sa mohla objaviť aj u nás a to od prvého dňa. Jedná sa o funkciu Driving Mode, ktorý by mal obohatiť mapy o trochu inteligencie. Služba Maps by vďaka tomu spoznávala vašu dennú rutinu a vedela by určiť, kam máte namierené a okamžite vám spustí GPS navigáciu bez toho, aby ste vy museli zadávať všetko potrebné. Dnes funguje niečo také len v prípade, že sa chcete nechať navigovať domov alebo do práce, no aj na to musíte telefónu povedať, čo máte na srdci. Vďaka funkcii Driving Mode však už nebude treba robiť ani to.

Technológia vie predpovedať vaše plány na základe histórie pohybu, ktorá sa synchronizuje so servermi Googlu. Samozrejme by išlo o šifrovanú komunikáciu, takže sa netreba obávať, že by Google vedel, že práve Jaromír Miko v tejto chvíli cestuje do Trnavy. A vlastne ho to ani nezaujíma, je to preňho len ďalší človek v databáze. Okrem toho by mala funkcia na Androide využívať aj zopár ďalších vlastností, napríklad históriu prehliadania a tak, ak ste si cez mobil kúpili napríklad lístok na koncert alebo objednali hru, Google Maps vám môžu rovno spustiť navigáciu k miestu vyzdvihnutia.

Google Maps

*Zdroj: Android Authority

Leitz
Vstoupit do diskuze (5)

Diskuze

  Já mám dojem, že Apple Maps to už umí. Jmenuje se to „Stav provozu“. Vždy ráno mi píše na té rolovací titulní stránce, kolik mi bude trat cesta do práce a odpoledne domů. A to nezávisle na tom, jestli mám nějaký záznam v kalendáři s místem „doma“ nebo „práce“.

  Waze takto funguje už dávno.

  Pravidelne som jazdieval vo viacerých lokalitách na Slovensku jednu trasu v pravidelnom čase. Dnes ak v tom mieste kde som vyrážal a v približnom čase zapnem waze, tak mi automaticky ponúkne trasu ktorú som jazdil pravidelne pred pol rokom.

  Áno, Apple maps toto vedia už dlho (myslím od iOS7) a odkedy vedia aj provoz v našich podmienkach tak zahrňujú aj to. Jediné čo to nevie je automatické spustenie navigácie.
  Google sú tie data jedno, jediné čo robia je že z toho generujú reklamu.
  Vládnym organizáciám to ale jedno nie je a analyzujú z toho napríklad patterny pohybu osôb a do budúcna z toho vyvodzovať rôzne nepríjemné závery pre konkrétnych ľudí (v spojení s inými datami, nie len polohy). Americká vláda má vďaka Androidu prístup ku komplexným dátam o ľuďoch nie len v USA, ale globálne.

  To že som paranoidný neznamená že po mne nejdú.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek